Pol roka. Niekto by povedal, že je to dosť dlhá doba na to zabudnúť na nejakého človeka. A mal by pravdu. Je to dosť času na vyčlenenie niekoho zo života.

Nikdy sme netvorili pár. Boli sme skvelí kamaráti, vzťah by to všetko len pokazil. Neviem kto z nás navrhol, aby sme ostali len priatelia. Keď sa tak nad tým teraz zamyslím, chcela by som, aby sa to zmenilo. Chcela by som vedieť, ako by si ma objal. Chcela by som vedieť, ako by si ma predstavil svojej rodine, keby sme neboli len kamaráti.

No nastala jeseň a obom z nás sa zmenili povinnosti. Už sme nemali dostatok času na to, aby sme sa stretávali každý večer s ostatnými a spoločne sa zabávali. Snažila som sa udržať náš kontakt aspoň na internete, písala som ti cez tých pár minút, čo som nemusela nič robiť, zaujímala som sa o teba, vypytovala sa na všetko možné, len aby sme sa neprestali baviť. No ty si neprejavoval žiaden záujem. Uznávam, niečo ti vtedy bolo. Zatiaľ si mi o tom nepovedal, ale vravel si, že si sa s nikým nebavil. Uzavrel si sa do seba.

Moja snaha však ale po čase vypršala. Už ma vyčerpávala snaha o to, aby sme sa videli po dlhých mesiacoch a konečne sa normálne porozprávali. Nemala som chuť na tie tvoje krátke odpovede, ktoré nedávali zmysel. Trápila som sa a stále vymýšľala nové spôsoby. No kalich mojej trpezlivosti pretiekol a už som sa ti neozvala. Tebe to však vyhovovalo.

Prešlo pol roka a znovu sme sa stretli. Neplánovali sme to, nevedeli sme, že sa uvidíme. Za celú tú dobu, čo sme sa nekontaktovali, som sa zmierila s faktom, že už sa zrejme baviť nebudeme. Celý čas som sa pokúšala zabudnúť. Ale v ten moment, kedy si sa na mňa usmial, som sa ocitla opäť na začiatku celej tej cesty. Spomenula som si na naše zážitky, na to všetko, čo sme prežili. Nedalo sa mi neusmiať.

Keď sme sa začali rozprávať, vedela som, že si to opäť ty. Znovu ten starý chlapec, s ktorým som trávila leto. Už si sa neschovával, naopak, bol si otvorený novým možnostiam. Už si bol ty ten, ktorý sa na všetko zaujímal, pýtal sa ma, čo mám nové. Verím, že táto pauza nám obom mala niečo dať. Zatiaľ netuším, čo sme tým mali získať, ale dúfam, že to čoskoro zistím.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.