Určite si sklamaná z toho, že ti nenapísal dlhšie ako 2 mesiace. Že ho nezaujíma, ako žiješ, čo si dnes robila a ako sa máš. Zlatko, ono je to tak, že ak niekto s niekým chce byť, vyvinie úsilie na to, aby s danou osobou bol. Prečo by si mala byť ty tá, ktorá prepláva za ním oceán, ak on nie je schopný za tebou prejsť ani mláku?

Viem, bolí to, veľmi to bolí, ale povedzme si na rovinu pravdu o tom, ako to v skutočnosti je. Čo vám dvom skutočne bráni v tom byť spolu? Ty by si bola ochotná sa vzdať úplne všetkého? Pre niekoho, kto sa vôbec nesnaží o to, aby bol s tebou. Vieš, čo vám dvom skutočne bráni byť spolu? Jeho ego, pretože on si je stopercentne istý, že práve ty si tá, ktorá za ním bude čakať, bude zakaždým dúfať, či sa jej ozve, že už je to na dobrej ceste.

Ale koľko takých ciest už bolo? Koľko sĺz už muselo pretiecť, aby si už bola konečne natoľko silná, aby si mu jednoducho neodpísala? Neodpísala nie preto, že ho ignoruješ, ale preto, že máš rada samú seba natoľko, že vieš, že pri následnej šanci, ktorú mu dáš, ťa iba opäť raz sklame. Vieš, že takýchto šancí na nápravu bolo veľké množstvo, a že ani jednú z tých tvojich šancí nevedel pevne vziať do svojich rúk a využiť naplno.

Vieš koľko dobrých chalanov behá po svete? Áno, presne viem, čo ti teraz preletelo hlavou: ách, ale čo ak žiaden z nich nie je ako on. Možno nie, máš pravdu, naozaj nie je. Ty za nič nemôžeš, nemaj žiadne výčitky, ak si myslíš, že ty si na vine. Vôbec to tak nie je! Kto chce hľadá spôsoby, a kto nie, hľadá dôvody, prečo nesmie.

Ak by stál skutočne za to, nevypisoval by s tebou dni a noci, ale skutočne by aj zavolal.

Chcel by počuť tvoj hlas a nie vidieť iba tvoje písmená vo vašom chate. Je úžasné, ako ti niekto dokáže zlomiť srdce a ty ho stále miluješ, a to tými malými zlepenými časťami tvojho srdca. Je toto skutočná láska? Najprv si skús odpovedať sama na túto otázku. No nie je! Ak by ťa miloval aspoň z časti tak ako ty jeho, zavolal by, napísal by, prišiel by, objal ťa, a už nikdy nepustil.

V skutočnosti ťa iba učí žiť každý moment tvojho života bez neho.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.