Nechcem, aby to bol iba prázdny sľub, i keď ty ich nemáš rád.

Som tu a som tu pre teba, nikam neodchádzam. Niekto musel chcieť, aby sme sa našli. Aby sme si ukázali, že život nie je taký hrozný a nevďačný. Obaja sme si prešli ťažkými vecami v živote. Polovicu z nich si si nezaslúžil a keď mi ešte aj dnes niekedy niečo z toho spomenieš, kypí vo mne neuveriteľný hnev. No sľubujem ti, že už na to zlé nemusíme byť každý zvlášť. Viem, že nemáš rád sľuby, a že im neveríš, ale tomuto uver. Uver, že to nebude iba prázdny sľub, slová.

Stojím tu pred tebou, taká aká som. Viem, že to nebude vždy ľahké a že sa ešte nepoznáme tak dobre, ale aj tak mám pocit, že si rovnaký ako ja. Možno sú to unáhlené závery, no asi si ani sám neuvedomuješ, čo tvoja prítomnosť pre mňa znamená. A mám pocit, že by som ti to mala opakovať častejšie. Pri tebe rastiem ako osobnosť, podporuješ ma v mojich rozhodnutiach, i keď možno s nimi sám nesúhlasíš.

Unsplash.com

 Toto ti chcem slúbiť ja.

Som tvoj najväčší fanúšik, hneď po tvojej rodine. A navždy ním ostanem, pretože tie emócie, ktoré máš keď robíš to čo miluješ, na tebe milujem ja. A nechcem od teba odísť. Možno tomu neveríš, lebo už ťa opustilo tak veľa ľudí. No ty vieš že ja nie som oni. Vždy sa budem radovať z tvojich víťazstiev, a budem tu keď sa budeš potrebovať vykričať po prehre.

Pri mne môžeš byť sám sebou, nikdy ťa za to nebudem súdiť. Prosím, nikdy sa necíť zle v mojej prítomnosti. Keby si si náhodou grgol, zasmejem sa lebo viem, že v blízkej budúcnosti ujde aj mne.

unsplash.com

Nikam neodídem. Neboj sa, že sa jedného dňa zobudíš a už tu nebudem. Neviem si predstaviť, že by som jedného dňa proste odišla. Od teba, to nejde. Vždy sa na teba škaredo pozriem, keď sa nepripútaš a vždy ťa zobudím správou na dobré ráno. Až kým ma nepredbehneš ty.

Je to tažké, uvedomujem si to.

Ale pozri sa na nás. Aha, kde sme dnes. Už sme si navzájom pozliepali srdiečka, podopierali sme sa, dokým sme sa naučili stáť každý znova sám a aj keď sme to neplánovali, je nám spolu dobre. Stojíme vedľa seba a i keď už nepotrebujem aby si mi podával moje rozbité kúsky, nechcem aby si odišiel. Spolu sme to zvládli a spolu to aj zvládneme. Už na to nie si sám, máš mňa. Ja mám teba. Sme dvaja ľudia. Ľudia, ktorí vo svete prázdnych duší našli to, čo ani nevedeli že im chýbalo. Verím, že už poznáš svoju hodnotu a viem, že sľuby ku šťastiu nepotrebuješ. Ale tento je iný. Je to môj spôsob, akým ti hovorím, že ta ľúbim, že ťa nepustím a že patríme k sebe