www.styleofbecca.com, Archív blogerky

Tlačová správa BLOGER ROKA

Ekológia a ochrana planéty rezonuje v posledných mesiacoch viac, než kedykoľvek predtým.

Každá z nás má svoj spôsob, ako prispieť k zlepšeniu životného prostredia a častokrát je to práve móda. Slow fashion, alebo pomalá móda je možnosť, ako znížiť dopad na životné prostredie, podporovať poctivú prácu ľudí a dať najavo svoj postoj k tejto problematike. Nie je to iba o nakupovaní v second handoch, ale sú rôzne možnosti, ako slow fashion podporiť.

Najväčší hlas majú v tejto téme fashion blogerky a influencerky, ktoré denne ukazujú svoje outfity, inšpirujú ženy a môžu cez internet aktivizovať fanúšikov. Aký je ich spôsob aplikovania pomalej módy v ich šatníku?

Style of Becca, štýlová Košičanka žijúca v Prahe sa už dlhodobo na svojom blogu venuje téme slow fashion a nákupoch v second handoch. Takmer v každom outfite môžete vidieť prvok, ktorý bol kúpený z druhej ruky – či už ide o nohavice, tričká, sukne alebo doplnky.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: www.styleofbecca.com

Dvojnásobná víťazka v súťaži BLOGER ROKA 2018 v kategórii Fashion, Jana Tomas, rada podporuje slovenskú tvorbu. Často ju môžeme vidieť v kúskoch od slovenských návrhárov, aj na afterparty k súťaži prekvapila krásnymi šatami od návrhára Fera Mikloška. Okrem iného aktívne prezentuje aj slovenskú značku topánok – NOVESTA.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Archív BLOGER ROKA 2018

Zuzka, výherkyňa kategórie Newcomer v súťaži BLOGER ROKA 2018 s blogom Zrzkastyle má viacero spôsobov, ako svojim obliekaním podporuje ekológiu – recykluje a následne predáva oblečenie na blogerských bazároch, kde nové kúsky aj nakupuje, podporuje slovenských dizajnérov a na svojom blogu robí osvetu písaním o slow fashion. Na fotke má oblečený model od dizajnérky Martiny Grešovej Belvoirboutique.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Archív blogerky

Téme slow fashion sa aktívne venujú aj slovenské influencerky – Naty Kerny sa angažuje v ochrane zvierat a obmedzovaniu kožušín v móde, Natália Pažická dokonca na svoj Instagram natáča videá, ktoré vzdelávajú jej fanúšikov o tejto problematike. Každá z nás by si mala nájsť spôsob, ako svojou trochou podporí pomalú módu a zlepší stav planéty.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieSom_fashionista