Umenie. Slovo zložené zo šiestich písmen, no ukrýva v sebe nespočetne veľa významov. Ako sa hovorí: „100 ľudí 100 chutí„. Niekto si pojem umenie vysvetlí ako kresbu. Kresbu niečoho nádherného, možno neopísateľného, neskutočne skutočného. Ďalší ako štýl nejakej hudby. Hudby, ktorá sa mu každým dňom vlní ušami a je ako nákazlivý vietor. Iný zas ako fotografie, možno z detstva, možno svojich blízkych, kamarátov, známych, možno miest, ktoré chceme navštíviť, miest, na ktoré nechceme nikdy zabudnúť.

Milovanie. O tomto však veľa rozprávať nemusím,pretože je naozaj veľa umenia v milovaní, či už polohy, bozky, vášeň, každý to pozná. Koníčky. Áno aj tie môžme považovať za umenie, to čo každý deň robíme, čo nás napĺňa, čomu sa venujeme. Je naozaj veľa názorov.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com
Spýtala som sa na to pár kamarátok, ako chápu pojem umenie. Prvá mi na to povedala: „Umenie nás sprevádzalo už v dobe dávno minulej. Zachovali sa ornamenty na stenách, či už v podobe kresieb, máp, ľudí alebo stavieb.„, druhá: „Umenie je pre mňa výtvor nejakého umeleckého, výnimočného diela v ktorom autor poukazuje na svoju kreatívnosť alebo ukazuje svoju radosť, žiaľ..“, a tretia: „Pre mňa má toto slovo priveľa významov. Môžme hovoriť o umení maľovať, spoznať dobrého človeka a niekto berie umenie ako kung fu alebo karate.“
Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com
Zistila som, že názory sa veľmi podobajú. No najväčšie umenie je žiť. Žiť život podľa seba. Žiť život s ktorým si spokojná. Žiť život, ktorý sa ti páči a v ktorom sa cítiš dobre a slobodná. Žiť život bez pravidiel. Žiť život s niekým, s kým ťa budú tešiť i maličkosti, s ktorými sa stretneš každý deň vo svojom živote a budete si ich spolu vytvárať. Práve pre tieto okamihy sa oplatí žiť. Vidíš teraz ako som sa dostala k záveru mi napadlo, že za umenie môžme považovať aj človeka s ktorým máme mnoho spoločného a ľúbime ho.

Pretože práve to je to najdôležitejšie a najkrajšie umenie v našom živote.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.