Kaufland

Viete, kde zažijete ten najkrajší karneval na svete? V Rio de Janeiro, Benátkach či Nice? Omyl! Tento rok ho zažijete u vás doma s vaším obľúbeným Kaufland Detským festivalom. A nie hocijaký. Náš tradičný, slovenský, fašiangový. S bohatým programom, krásnymi maskami, veselými pesničkami a tradičnými dobrotami!

Vedeli ste, že fašiangy sa na Slovensku oslavujú už od dávneho, pradávneho 13. storočia? Užívali si ich nielen bohatí páni na noblesných maškarných plesoch, ale aj obyčajní ľudia na ľudových veseliciach a dedinských zábavách. Táto tradícia sa u nás, ale aj v mnohých krajinách sveta, zachovala dodnes.

FAŠIANGOVÉ ŠANTENIE AJ ZÁBAVA NA ĽADE

Veselé fašiangové šantenie môžete tento rok zažiť aj vy. A rovno u vás doma! Spoločne s Kaufland Detským festivalom, ktorý  pre vás tento rok pripravil ten najzábavnejší „Fašiangový karneval“. Ako vždy online a úplne zadarmo, poslednú fašiangovú nedeľu 27. februára popoludní na vašej obľúbenej online Turbo TV.

Tentoraz sa karnevalová zábava rozprúdi aj na ľade! Zabavia vás Hanička a Murko, Dúhalka, kúzelník Peter Šesták, Malí a Veľkí Kandráčovci, skupina MalinyJam či tanečná škola La Portela. Na korčuliach to roztočí aj váš obľúbený medvedík Kuniboo so svojimi kamarátmi.

ZA TRADÍCIAMI SO SPIEVANKOVOM

O rozdieloch medzi fašiangovými tradíciami u nás a karnevalom vo svete, či našich tradičných zvykoch a poverách deťom porozprávajú moderátorka Veronika Hatala, Spievankovo a veľká školáčka Turbínka. Deckám predvedú aj krásne tradičné slovenské masky, ktoré sa s týmto obdobím roka spájajú.

Pre všetky zvedavé deti si pripravilo Spievankovo navyše jedno karnevalové prekvapenie. Nový, novučičký príbeh o Barborke, ktorej sa splní tajný sen a na karneval dorazí ako veverička zo samotného Spievankova. Bude to úplná premiéra!

zdroj: Kaufland

DOBROTY BABIČKY MONIKY KANDRÁČOVEJ

Aké by to boli fašiangy bez tradičných šišiek! Tie najsladšie, pripravené Z lásky k tradícii a podľa originálneho rodinného receptu vás naučí pripraviť babička Monika Kandráčová. Spoločne  s Malými Kandráčovcami si popritom zanôti nejakú tú tradičnú slovenskú ľudovú pesničku tak, ako to kedysi robievali aj naše staré mamy.

KARNEVALOVÉ MASKY (NIELEN) PRE TALENTOVANÝCH

Že ešte nemáte na karneval pripravenú žiadnu masku? To vôbec nevadí! V kreatívnom štúdiu Talentus® obľúbení detskí interpreti vám i deťom poradia, ako na to. A malí kreatívci možno v sebe objavia výtvarný talent a netušené zručnosti!

SÚŤAŽE, ZÁŽITKY A NOVÉ VEDOMOSTI PRE CELÚ RODINU

Kaufland Detský festival tak ako vždy neponúkne iba zábavu, ale počas celého vysielania vás bude hravou formou vzdelávať. Keď budete dávať dobrý pozor, môžete vyhrať krásne ceny, ktorými vás odmení za vaše vedomosti.

Tú najkrajšiu karnevalovú zábavu zažijete, ak v nedeľu 27. februára popoludní kliknete na vašu obľúbenú ONLINE Turbo TV.

Sledujte nás po celý deň aj na Facebooku Kaufland Detský festival, kde si pre vás Zajko Turbo a Medvedík Kuniboo prichystali množstvo zaujímavých súťaží.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife