Nemusíš byť nadšenou turistkou a milovníčkou prírody na to, aby si sa do nej vybrala objavovať jej čaro. Mnohokrát totiž práve v lesoch natrafíš na rôzne atrakcie, ktoré by si tam ani nečakala. Či už vznikli rukou prírody alebo tou ľudskou, sú to zaujímavosti, ktoré ťa potešia priamo uprostred ticha.

My sme pre teba vybrali zopár našich tipov, s ktorými objavovanie slovenských lesov nebude žiadna nuda.

Oravská lesná železnica

Rada sa kocháš výhľadmi, no šľapanie do kopca nie je nič pre teba? Na Orave, konkrétne v stanici Tanečník, ťa čaká vlak s panoramatickými vozňami, ktorý je presne pre teba. Približne 20-minútová jazda ťa dostane do cieľovej stanice, Sedlo Beskyd, kde si môžeš prírodu obzrieť aj z vyhliadkovej veže. A potom pekne vláčikom naspäť do údolia.

Rozhľadňa Hniezdo

Hľadáš tip na krátky výlet v okolí Bratislavy? Zapisuj si obec Malinovo, kde sa nachádza milá rozhľadňa v lese, ktorá dostala názov podľa toho, že pripomína tvarom vtáčie hniezdo. Cesta k nej je príjemná a vedia po náučnom chodníku popri vode, ktorá ťa zavedie do cieľa. Neďaleko nájdeš aj Bobrí hrad.

Chodník korunami stromov

Túto atrakciu snáď nemusíme ani predstavovať. Chodník korunami stromov v Bachledovej doline je miestom, ktoré by mal aspoň raz navštíviť každý z nás. Ide o atrakciu, ktorá je u nás jediná svojho druhu. I keď vyhliadok tu máme naozaj dosť, prechádzka ponad stromami v našej krásnej prírode ťa neomrzí.

Slavošovský tunel

Neďaleko miest Rožňava a Revúca sa nachádza nedokončený tunel, ktorý sa nazýva Slavošovský (tiež aj Tunel pod Homôľkou). Po rokoch ho obkolesila príroda a pohľad naň pripomína scénu ako z nejakého sci-fi filmu. Dostaneš sa k nemu cestou dokonca aj autom.

Ak máš rada napätie a trošku hororovej atmosféry, vezmi si teplejšie oblečenie, baterku a vydaj sa do jeho útrob. Potrvá ti približne hodinku, kým ho prejdeš.

Rebrík do neba

Za obcou Dúbravica si len tak na lúke uprostred prírody stojí jeden rebrík. Nie je však obyčajný. Má 5 metrov a pomôže sa ti „dotknúť“ neba. Aspoň na pohľad. Aj vďaka nemu bude pohľad na okolie o čosi zaujímavejší. Nemusíš sa báť, že by ťa neudržal, je stavaný tak, aby si túto atrakciu mohol vyskúšať každý.

Drevený megafón

V Temnom lese za obcou Zlatá Baňa ťa čaká tiež jedno prekvapenie. Veľký drevený megafón, ktorý ti ukáže, ako znie les. Keď si doň sadneš, budeš počuť nie len štebot vtákov, ale aj šum stromov a iné zvuky, ktoré si inak ani nevšimneš. Ide o ozajstný živý orchester.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.