Čoraz viac a viac slnečných dní nás len utvrdzuje v tom, že leto je tu čo nevidieť. O chvíľu už budeme spokojne ležať na pláži, leňošiť na deke na kúpalisku alebo si konečne vyložíme nohy na terasu. Chýba už len dobrá kniha od slovenských autorov a krásne leto sa môže začať.

Erika Mokrý – Tak trocha inak

Ženy majú občas tendenciu posťažovať sa. Na kadečo. Zlomený necht, nedokonalý make-up či otlaky z vysokých opätkov. Kniha Tak trocha inak ti ukáže, že na svete existujú aj horšie veci, ako napríklad rakovina prsníka, ktorá sa dá prekonať a zvládnuť s úsmevom na perách.

Presne tak to poňala aj Erika Mokrý, ktorá sa rozhodla vyrozprávať svoj horko-trpký, no aj napriek tomu dojímavý životný príbeh. Pri tejto nevšednej a jedinečnej slovenskej tragikomédii sa budeš na veci pozerať cez úplne iný filter ako doteraz. A zaručene nebudeš ľutovať ani jednu prečítanú stránku.

Táňa Keleová-Vasilková – Rodinné klbko

Ostrieľaná slovenská spisovateľka len nedávno pokrstila svoju 33. knihu. Ani tento raz autorka niekoľkých bestsellerov nesklamala. V najnovšej knihe sa zamerala na silné väzby medzi jednotlivými členmi rodiny. Ako sama tvrdí, rodina je klbko.

Klbko zviazané láskou, zväčšujúce sa s pribúdajúcimi spoločnými rokmi, prežitými udalosťami skrývajúc malé či väčšie tajomstvá, bolesti a prehry. Rovnako to platí aj pre rodinu Sáry a Vlada. Hoci ich štyri deti sú už dávno dospelé, stále sa u nich niečo deje. Krásny príbeh, ktorý ti pripomenie, že rodina je a vždy bude pre človeka veľmi dôležitá.

Nikoleta Vujisic – Neinstantne krásna

Žijeme v dobe, ktorá si pýta dokonalosť. Neustále sme obklopení perfektnými postavami, ktoré na nás denno-denne pozerajú zo sociálnych sietí. Vzhliadame sa vo vyumelkovanej kráse, ktorá sa dá dosiahnuť len pomocou filtrov a photoshopu. Túžime byť obdivované ako modelky prechádzajúce sa po móle. Rovnaký sen mala aj autorka knihy Nikoleta Vujisic. Jej snaha o dosiahnutie perfektného tela sa vymkla spod kontroly.

Na vlastnej koži si prežila, aké je to mať poruchu príjmu potravy. O svoj príbeh sa raz rozhodla podeliť na sociálnej sieti, čo vyvolalo nečakané ohlasy od jej sledovateliek. Nakoniec z týchto príbehov vznikla kniha, kde sa 13 dievčat úprimne spovedá zo svojej závislosti na sledovaní čísiel na váhe. Spoločne sa tak snažia prísť na návod, ako sa dostať z toho von a opäť žiť šťastne a spokojne ako kedysi.

View this post on Instagram

Asi viete, že som bola nedávno na krste tejto knižky od @nikavujisic a tento post pôvodne nebol v pláne, lebo som si hovorila, že dobre no, napísala knihu o poruchách príjmu potravy, tak čo už to mne len môže dať? Lenže ako som čítala príbeh za príbehom tých trinástich hrdiniek, uvedomila som si, že majú všetky niečo spoločné. A síce to, že rodičia nikdy neboli doma. Nikdy sa nezaujímali o deti hlbšie ako po moment, či majú hotové úlohy alebo či sú doma načas. Je pre mňa strašidelné ako sa rodičia a deti dokážu v puberte odcudziť. Prečítajte si túto knižku ak máte deti a nech je nám všetkým mementom, že sa máme zaujímať hlavne o vnútorný svet našich detí, ich pocity a myšlienky. #neinstantnekrasna #kniha #dnescitam

A post shared by Alexandra Mamová (@doubletrouble.sk) on

Fitshaker a kol. – Z fitka do kuchyne špeciál III.

Pohyb a zdravá strava sú kľúčom k šťastnému životu. No rovnako dôležité je aj naučiť sa variť a piecť. Ľudia z tímu Fitshaker to už dávno vedia, a preto sa rozhodli pre teba pripraviť ďalšiu nabitú kuchárku samými zdravými receptami.

Nájdeš v nej postup prípravy až 175 jedál, z toho si na svoje prídu aj bezlepkoví, bezlaktózoví, vegetariáni, tehotné i mamičky s malými deťmi. Jedlá sú vhodné aj pri redukčnej diéte. Vrele odporúčame každému, kto chce sa vydať na cestu za zdravým životným štýlom.

Rodinka našich Špeciálov sa rozrástla o nový prírastok, už sú spolu traja. 😊Opäť je to kniha ➡️ plná zdravých…

Gepostet von Fitshaker am Mittwoch, 5. Juni 2019

Tomáš Forró – Donbas

Ak máš rada knihy, ktoré dýchajú históriou a vždy sa z nich dozvieš nové fakty, tak v tom prípade je Donbas presne pre teba. Opisuje totiž situáciu na Ukrajine. Nájdeš v nej všetko, čo je potrebné vedieť o histórii nášho susedného štátu.

Putin, Krym, Debaľcevo, Luhansk, Kramatorsk, no všetko tam je. Autor tam narozdiel od rôznych internetových hrdinov bol, čo dáva jeho knihe úplne iný rozmer. Keby to bol zahraničný, anglicky píšuci autor, kniha Donbas by bola na 100 % bestseller.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.