Joga patrí už dlhé roky k veľmi obľúbenému cvičeniu a začína s ňou čoraz viac ľudí. Aj v slovenskom šoubiznise je veľa žien, ktoré si ju pochvaľujú a nedokážu si už bez nej ani predstaviť život.

Nad jogou by si mala začať premýšľať, ak ťa napríklad bolieva chrbát, ale taktiež ak hľadáš niečo, pri čom by si sa dokázala dokonalo uvoľniť a zrelaxovať. Dlhé roky sa joge venuje napríklad aj moderátorka Adriana Špronglová. „Joga je pre mňa najúčinnejší nástroj ako zvládať život, spoznávať seba, starať sa o telo aj dušu tak, aby som sa v tom bežnom kolotoči nestratila,“ napísala na svojom instagramovom profile.

Ak obdivuješ ľudí, ktorí sa dokážu dať do rôznych jogínskych póz, Aďkin profil sa ti bude páčiť, pretože pravidelne pridáva fotky z cvičenia. Ak si z Bratislavy, sleduj jej príspevky, v ktorých pravidelne pozýva na cvičenia, ktorých sa zúčastňuje aj ona sama.

Dlhoročne sa joge venuje aj moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová. Nedávno pridala fotografiu tesne po cvičení, aká je spotená. Niekto si možno myslí, že pri joge sa len trochu ponaťahuje, no je zložitejšia, než by si možno čakala. “Joga je príjemný stretching” – občas počúvam. Nuž, ja po joge vyzerám takto. Takže sa nad tou vetou vždy pousmejem. Ale zas – môže byť aj príjemný stretching. Všetko je na vás. A to sa mi na joge páči – môže byť čokoľvek vy chcete, aby bola. Cvičím ju s prestávkami vyše desať rokov. V časoch karanténnych ale omnoho intenzívnejšie, čo hodnotím ako jeden z jej najpríjemnejších momentov.“

View this post on Instagram

“Joga je príjemný stretching” – občas počúvam. Nuž, ja po joge vyzerám takto. Takže sa nad tou vetou vždy pousmejem. Ale zas – môže byť aj príjemný stretching. Všetko je na vás. A to sa mi na joge páči – môže byť čokoľvek vy chcete, aby bola. Cvičím ju s prestávkami vyše desať rokov. V časoch karanténnych ale omnoho intenzívnejšie, čo hodnotím ako jeden z jej najpríjemnejších momentov. Baví ma skúšať, kam sa viem dostať, baví ma nevládať, baví ma sa báť, a baví ma aj padať. Zväčša tam už teraz za mnou opäť stojí @pina_yoga takže sa snažím to nehrotiť, aby z hodiny so mnou neodišla s fraktúrou. Inak – nájsť si skvelého učiteľa/učiteľku je v jogovej ceste krásny krok. Mne sa to uz dávnejšie podarilo. Baví ma každá hodina s @pina_yoga , prejogovali sme spolu celé moje tehotenstvo (teda okrem prvého trimestra, kedy som bola vo viac-menej vegetatívnom stave), až po deň pred pôrodom. Často mi chodia otázky akú jogu vlastne cvičím, moja odpoveď je – akú Zuzka naordinuje. Občas viac flow, občas viac balans, občas Ashtanga…občas mix všetkého na svete. Jogoví puristi by asi pri čítaní týchto slov dostali horúčku, ale mne je to jedno. Aj to ma učí moja joga 😊 Dokonca som sa pod vplyvom karantény dokopala cvičiť aj podľa internetov – nie je to to isté, ako na regulárnej hodine, ale je to niečo. Na YouTube si ťuknem Boho Beautiful, Yogi Approved, alebo FiT. Okrem toho, že je joga pre mňa zaujímavá a náročná fyzická aktivita, učí ma pokore, sústredeniu, a ukazuje mi, že moj životný hon za perfekcionizmom a výsledkami je len ilúzia. Lebo z každej stojky sa dá za milisekundu spadnúť, lebo každá asána môže byť náročnejšia, dlhšia, krajšia. Ako čokoľvek v živote. Ak teda máte pochyby, či jogu skúsiť, za mňa 100 hlboko predýchaných ÁNO! . Ps: Ak ste chceli nomakeup challenge, nech sa páči. Aj keď ja by som v týchto dňoch mohla robiť skôr makeup challenge. . #saturday #yoga #asana #workout #move #body #weekend #vibes #picoftheday

A post shared by Veronika Cifrová Ostrihoňová (@veronikaostrihonova) on

„Baví ma skúšať, kam sa viem dostať, baví ma nevládať, baví ma sa báť, a baví ma aj padať. Okrem toho, že je joga pre mňa zaujímavá a náročná fyzická aktivita, učí ma pokore, sústredeniu, a ukazuje mi, že moj životný hon za perfekcionizmom a výsledkami je len ilúzia. Lebo z každej stojky sa dá za milisekundu spadnúť, lebo každá asána môže byť náročnejšia, dlhšia, krajšia. Ako čokoľvek v živote. Ak teda máte pochyby, či jogu skúsiť, za mňa 100 hlboko predýchaných ÁNO,“ odkazuje Veronika všetkým fanúšikom.

Záľubu v joge našla aj speváčka Dara Rolins, ktorá sa pýši dokonalou postavou. „Doporučujem každému nájsť spôsob, cestu, ventil, proste možnosť odletieť si, „nájsť sa a zas sa stratiť“🙌🏼 Niečo, pri čom sa uvoľníte, spomalíte, prídete na iné myšlienky. Plus niekoho, kto vám bude sprievodcom. Ten presah, keď je váš „trenér“ aj kamarát, niekto s kým sa chcete rozprávať, pretože vás jeho pohľad na svet baví, vnímam práve u joogy ako dosť podstatnú nadstavbu :-),“ zverila sa Dara na svojom profile. Ak teda premýšľaš nad tým, že by si začala, teraz je ten ideálny čas.

View this post on Instagram

Tieto rána s mojim najobľúbenejším jogínom @petr_cieluch_prem_sagar ma fakt bavia:). Corona spôsobila, že sa hodiny jógy presunuli ku mne domov a vyzerá to, že u toho zostaneme:)). Takto, je to moje pohodlné prianie ale asi by som ten nápad mala prezradiť aj Petrovi🤣…ANYWAY: Doporučujem každému nájsť spôsob, cestu, ventil, proste možnosť odletieť si, "nájsť sa a zas sa stratiť"🙌🏼 Niečo, pri čom sa uvoľníte, spomalíte, prídete na iné myšlienky. Plus niekoho, kto vám bude sprievodcom. Ten presah, keď je váš "trenér" aj kamarát, niekto s kým sa chcete rozprávať, pretože vás jeho pohľad na svet baví, vnímam práve u jógy ako dosť podstatnú nadstavbu:). #soulmade #yogapractice #yogagirl #peacefulgirl

A post shared by Dara Rolins (@dararolins_vermi) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.