Slovenská speváčka Karin Ann zverejnila debutový singel Ruky preč. Skladba, v ktorej hosťuje aj rapper Majself, vznikla v spolupráci s producentom Tomim Popovičom. Pesnička je podľa mladej interpretky o ambíciách, sebavedomí a o tom, že by ľudia nemali súdiť druhých, keď o nich nič nevedia.

Sama som sa nikdy necítila, že úplne zapadám medzi ľudí, mala som pocit, že nikdy nebrali vážne, čo chcem a aké mám názory. Veľmi dlho som sa kvôli tomu snažila zmeniť a zapadnúť, no nikdy to nešlo. Až neskôr som si uvedomila, že nemusím zapadať medzi druhých a že je lepšie byť na 100 percent sama sebou a ísť si za tým, čo chcem bez toho, aby som brala ohľad na hejterov,“ vyznala sa speváčka.

Majselfa, ktorý do piesne napísal jednu slohu, Karin zaujala svojou originalitou. „Do spolupráce som šiel preto, lebo som u nej počul niečo, čo sa na Slovensku ešte tak často nevyskytuje. Zvuk aj energia skladby majú moderný a aktuálny sound, aký u nás, myslím, ešte nie je a ja patrím medzi ľudí, ktorí radi skúšajú nové polohy tvorby. Celú slohu som napísal v podstate okamžite po vypočutí pesničky a z výsledku mám radosť,“ hodnotil spoluprácu známy rapper.

Projekt Karin Ann je absolútne atypický – nespadá pod nič, čo na Slovensku reálne hudobne existuje. Karin je začínajúca umelkyňa tejto doby. Odzrkadľuje dnešný svet mladých a je to úprimná interpretka. Je začínajúca, čo znamená, že má ešte veľa práce pred sebou, ale páči sa mi, že už v jej veku má svoju víziu, vie čo chce a ide si za tým. Jej výpovedná hodnota ide zo srdca, nie je to kalkul. Zobrazuje realitu, ktorou prechádza ona sama a mladí v jej veku. Jej odkazom v hudbe je, že život sa neskladá len z tej pozitívnej časti, naivity a ružových okuliarov – ľudia prežívajú aj ťažké obdobia, rôzne mentálne stavy, s ktorými musia bojovať, depresie, smútok a vnútorný boj s vlastnou identitou. V hudbe treba ukázať aj to trápenie s pozitívnym koncom a presne to Karin reprezentuje,“ vyjadril sa na adresu speváčky Popovič.

Karin Ann si uvedomuje, že jej generácia nemá na slovenskej hudobnej scéne veľa hlasov. „Zopár takých umelcov sa nájde, ale vôbec ich nie je dostatok. Ja osobne som sa odmala cítila tak, že sem nezapadám, že nezapadám do určitých názorov, ktorými sa staršie generácie riadia. Myslím, že sa tak cíti aj veľa iných mladých ľudí a potrebujú ten hlas, vďaka ktorému sa nebudú cítiť sami a budú cítiť, že môžu byť sami sebou,“ vyznala sa interpretka, ktorá sa pri tvorbe inšpiruje popri americkej speváčke a skladateľke Billie Eilish aj umelcami ako Finneas O’Connell, Yungblud, Isaac Dunbar, Conan Gray, girl in red, Clairo, Lorde, Queen či The Beatles. Ako osobnosť však zostáva podľa vlastných slov za každých okolností sama sebou. „To je pre mňa podstatné. Nikdy by som sa nechcela hrať na niekoho iného, to by bol celkom mizerný život,“ uzavrela Karin Ann.

Sedemnásťročná speváčka zverejnila koncom roka 2018 svoje prvé dve skladby. V roku 2019 k nim pridala tretiu, vďaka ktorej ju objavil Tomi Popovič. So známym producentom momentálne pracuje na debutovom EP, ktoré plánujú vydať tento rok.

Pesničku Ruky preč zverejnila spolu s videoklipom, ktorý vznikol pod taktovkou režiséra Michala Kunesa Kováča.

 

Zdroj: SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.