Iba 3% Sloveniek sa cítia stále dokonalé. A najmä vtedy, keď vyzerajú dobre. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu o malých radostiach slovenských žien, ktorý realizovalo Figaro v spolupráci s agentúrou NMS Research.  Ako to zmeniť? Dopriať slovenským ženám malé radosti.

V utorok oslavujeme Medzinárodný deň žien. Deň, kedy by sme si mali viac uvedomiť lásku a úctu k ženám a aj to, čo všetko ženy dokázali v minulosti a čo zvládajú dnes. Akými malými radosťami ich zaručene potešíte?

Poďakujme sa ženám, aby sa cítili spokojné a dokonalé

Podľa prieskumu o malých radostiach žien, ktorý realizovalo Figaro v spolupráci s agentúrou  NMS Research iba 3% Sloveniek sa cítia stále dokonalé. Až 17% slovenských žien sa necítili dokonale nikdy alebo málokedy.  Pocit dokonalosti sa u žien spája s výzorom, 22% Sloveniek sa cíti dokonale, keď vyzerajú dobre. Tento fakt ovplyvňujú spoločenské stereotypy. Ženy majú pocit, že musia všetko zvládnuť – byť dokonalou gazdinkou, partnerkou, mamou, milenkou. Niekedy stačí však malá radosť, ktorá nám navodí pocit spokojnosti a  dokonalosti.  Relax či chvíľka pre seba, je to vzácne, čo popri všetkých povinnostiach ženy potrebujú.  Skúste ich prekvapiť, malou ženskou radosťou.

Malé radosti, ktoré potešia ženskú dušu

Aké sú najčastejšie malé radosti, po ktorých slovenské ženy túžia? Podľa prieskumu medzi malé radosti našich žien patrí prechádzka v prírode (až 68%), čítanie knihy (60%) či kúpa drobnosti pre seba (59%). A viac ako polovica Sloveniek považuje za malú radosť tabuľku dobrej čokolády. Až 64% z nich sa poteší rovnako hmotnej či nehmotnej malej radosti.

Bez týchto radostí si Slovenky nevedia predstaviť život

Z prieskumu o malých radostiach taktiež vyplynulo, že Slovenky sú skromné a romantické duše. Viac ako polovica Sloveniek totiž považuje za najväčšiu radosť v živote deti a 28% z nich partnera či manžela.  Emócie ako úsmevy, objatie, šťastie, pohoda, láska sú najväčšou radosťou 20% slovenských žien. No v živote Sloveniek nesmie chýbať ani čokoláda, život bez nej si nevie predstaviť 10 percent.

Ženy sú skrátka milujúce a starostlivé bytosti. Až 83% Sloveniek zvykne pripravovať pre svojich blízkych prekvapenia. Potešte ich teraz na oplátku vy a doprajte im Medzinárodný deň žien plný ženských radostí.

*Reprezentatívna vzorka prieskumu: ženy 30 – 50 rokov, N=1006

Tipy na malé  ženské radosti z čokolády:

Čokoládové muffiny

01_large

Prísady

2 Figaro čokolády na varenie

150 g masla

300 g hladkej múky

2 lyžičky prášku do pečiva

1/2 lyžičky jedlej sódy

2 lyžice kakaa

150 g práškového cukru

1 lyžička vanilkového extraktu

2 vajcia

180 ml mlieka

Príprava

V miske preosieme suché ingrediencie – múku, cukor, kakaový prášok a prášok do pečiva so sódou. Rozpustíme maslo a necháme vychladiť. V druhej nádobe zmiešame mokré prísady – vajcia, mlieko a vanilkový extrakt. Potom obe zmesi spojíme a pridáme rozpustené maslo. Nakoniec pridáme nasekanú čokoládu. Premiešame, aby sa všetko spojilo. Potom lyžicou zmes rozdelíme do formičiek na muffiny vystlaných papierovými košíčkami na muffiny.

Predhrejte rúru na 200 stupňov.  Pečieme cca  20 min.

 

Čokoládovo-banánový chlebíček

03_large

Prísady

100 g Figaro čokolády na varenie

220 g hladkej múky

100 g masla

160 g cukru

2 vajcia

2 veľké zrelé banány

4 lyžice mlieka

hrsť nasekaných brusníc

štipka soli

NAVYŠE

Tuk na vymastenie formy

Príprava

Predhrejeme rúru na 180 stupňov. Vymastíme plech na chlebíček (úzky obdĺžnik). Vymiešame maslo s cukrom, pridáme vajcia, mlieko a na kašu popučené banány. Pridáme múku so soľou a dobre premiešame. Nasekáme čokoládu a pridáme do zmesi so sušeným ovocím. Cesto nalejeme do formy.

Pečieme cca 45 min.

 

Čokoládové sušienky

02_large

Prísady

100 g Figaro čokolády na varenie

Hrsť sušeného ovocia (čerešne, marhule, hrozienka, brusinky)

250 g hladkej múky

3 čajové lyžičky prášku do pečiva

50 g cukru

štipka soli

100 g tvarohu

75 ml mlieka

75 ml oleja

Príprava

Čokoládu a sušené ovocie nasekáme na malé kúsky. Ostatné ingrediencie vymiesime do cesta a potom pridáme čokoládu a ovocie. Cesto rozdelíme na malé guličky, ktoré v ruke jemne stlačíme a uložíme postupne na plech s papierom na pečenie. Pečieme v predhriatej rúre na 200 stupňov cca 20 minút.

titulná foto: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife