Healthy Factory

Život Mimi Candi Pelikan už podľa jej fotiek, na ktorých sa nápadne často vyskytuje oceán, piesok a exotické ovocie, vyzerá ako dream life. Svoje sny si začala plniť ešte na Slovensku, keď založila úspešné štúdio krásy Visage Factory a začala pomáhať ženám získať krajšiu postavu a sebavedomie. Jej zákazníčky sa jej neustále pýtali na tipy a rady, sledovali ju na sociálnych sieťach a stala sa ich vzorom úspešnej, krásnej a energickej ženy.

Foto: Healthy Factory

A keďže krása ide ruka v ruke práve so zdravím, mladá Slovenka sa rozhodla venovať mu priestoru vo svojom živote. “Jedného dňa mi napadlo, že keď už mám továrničku na krásu, prečo ju nemať aj na zdravie?” spomína Mimi, ktorá samu seba označuje za obyčajné dievča z Petržalky s veľkými snami. 🙂 Tak vznikol farebný blog Healthy Factory, ktorý dokonale doplnil jej prvý projekt a dnes na ňom zdieľa čriepky zo svojho balijského života.

Foto: Healthy Factory

Foto: Healthy Factory

Nerozmýšľala veľmi nad tým, ako správne blogovať či ako sa písaním uživiť. Jednoducho blogovala a postovala príspevky na Facebooku o všetkom, čo miluje. O exotických krajinách, ktoré ju očarili, o behu, joge či surfovaní, ktoré ju dostalo najnovšie, či o zdravom varení a kvalitných surovinách. Napriek tomu, že v jej exotických receptoch najčastejšie nájdeš ovocné smoothies, fit dezerty či šaláty, nikoho nepresviedča, ktorá cesta stravovania je tá správna.

Foto: Healthy Factory

Uznávam hlavne počúvanie svojho vlastného tela, pretože vie najlepšie, čo mu treba. Dalo by sa povedať, že 85% môjho jedálnička tvorí vegánska strava, ale sú dni, keď si dám bielu rybu či krevety, rovnako nepohrdnem syrom. Nejem však mäso, snažím sa vyhýbať cukru a vyprážaným jedlám. Žijem v tropickej krajine, kde sa človeku ani nežiada veľa jesť, no na druhej strane je Bali jeden veľký kulinársky zážitok,” prezradila.

Foto: Healthy Factory

Nemenej veľkú časť jej života tvorí cestovanie a stihla už navštíviť neskutočných 49 krajín, z toho mnohé opakovane! Medzi nimi napríklad USA, Peru či Kolumbiu. “Netrpezlivo čakám, ktorá bude tá 50. krajina. Fascinuje ma Ázia a práve tam je ešte veľa miest, ktoré ma lákajú. Rovnako USA, pretože som doslova posadnutá národnými parkmi a navštívila som ich už 10,” povedala Mimi, podľa ktorej cestovanie nielen rozširuje obzory, ale aj uceľuje názory.

Foto: Healthy Factory

Foto: Healthy Factory

Rozhodnutie presťahovať sa na Bali nebolo spontánne, ale skôr postupné a nenásilné. Mimi sa totiž pomaly do tohto ostrova zamilovávala a definitívnu bodku tomu dalo stretnutie jej súčasného manžela, ktorý rovnako ako ona opustil svoju krajinu kvôli Bali. “Bývam v mestečku Seminyak, ktoré je akýmsi centrom, takže nežijem na vidieku. Máme tu všetko — reštaurácie, bary, kino či posilňovne. Bali je úžasné v tom, že sa tu stretla západná vyspelosť s ázijskou kultúrou,” uviedla Slovenka.

Foto: Healthy Factory

Napriek tomu, že život na Bali je mnohými vnímaný ako nekonečná dovolenka, nie je to celkom pravda.“Keďže Bali je už môj domov, netrávim svoje dni ako na dovolenke. Mám rovnaké pracovné povinnosti ako ľudia v iných kútoch sveta, mám manžela, rodinu, psy, dom. Trávim čas s priateľmi, chodím na jogu, behám na pláži a predieram sa neustálou dopravnou zápchou,” prezradila Mimi, ktorá sa snaží vytvárať si taký život, v ktorom si dokonale užije každý deň, a to kdekoľvek na svete, nielen na Bali.

Foto: Healthy Factory

Slovenka tiež popiera mýty o tom, aký je život v ázijskej krajine lacný. Všetko to podľa nej záleží od lokality, spôsobu života, nárokoch a návykoch človeka. “Predstava, že sa človek presťahuje na Bali a bude si žiť ako kráľ aj bez peňazí, je veľmi mylná. Na to, aby ti bolo fajn, sú bohužiaľ potrebné peniaze všade na svete. Plusom balijského života je však slaný vzduch, nohy od piesku, nádherné západy slnka, pani v domácnosti za minimálne peniaze a každý deň čerstvý orech za menej ako euro,” tvrdí Mimi.

Foto: Healthy Factory

Ani ona nežije zo vzduchu, aj keď sa to tak niekomu môže vďaka efektu sociálnych sietí javiť. Popri blogovaní napríklad navrhuje športové oblečenie pod značkou Healthy Factory či nádherné handmade šperky s balijským nádychom pod značkou BIU Bali, ktorá je už dnes medzi Slovenkami veľmi obľúbená. “Tento projekt je stále v plienkach, no teší ma, že za tak krátku dobu má mnoho spokojných zákazníčok. Oba projekty sú mojou veľkou záľubou, no na druhej strane aj podnikateľským projektom,” priznala.

Foto: BIU Bali

Foto: Healthy Factory

Slovenka, ktorá nestráca energiu a úsmev z tváre, je v neustálom pohybe a vždy na ceste za niečím novým, či už je to ďalšia cestovateľská destinácia alebo splnenie ďalšieho životného sna. “Keď odpovedám na tieto otázky, sedím práve v lietadle z Doha do Viedne, takže fakt, že moje slová sú písané cestovateľskou dušou, je ešte znásobený nadmorskou výškou, v ktorej sa práve nachádzam, :)” dodala Mimi.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife