Predstavte si tak neopísateľné magické miesto, na ktorom, keď vystúpite, akoby sa v ten moment zastavil čas. Otázkou je, existuje niečo také? Také pre ktoré akoby neplatili fyzikálne zákony. Dýchate čerstvý a čistý vzduch, no v tom zrazu sa prebudíte. Cítite len hnilobný zápach toho dvojtýždňového jedla, ktoré sa nevie upratať samé. Taký život, poviete si. Odrazu prestávate vnímať a rozoznávať realitu od predstáv a všetko je zrazu tak rajské a podmanivé. Je to skutočná sloboda, ktorá súvisí s ľudským duchom. Sloboda byť takými, akými naozaj sme.

zdroj: unspalsh.com

Pravda je však taká, že teraz ležíte doma na gauči a napchávate sa vyschnutými pukancami. Sťažujete sa, že vám nič nevychádza podľa plánov. Len ak stým niečo neurobíte, tak kto potom? Chceš ísť na miesto, ktoré vyvoláva v tebe pocit adrenalínu, pri ktorom sa ti rozbúši srdce, ako keby si bežal ten najdesivejších maratón za celý svoj život.

Môj sen bol taký skutočný. Mala som pocit, ako keby som to miesto už navštívila. To prekrásne a tajomné miesto, kde čas som nevnímala, len užívala samú seba. Kde slnko svietilo na všetky kúty sveta, nebo sa usmievalo. Ľudia mi opätovne vracali ten najväčší úsmev. Ich usmiate oči a sladké tváre rozkvitali. No najväčšie čaro nesie prechádzka uličkami. Mámivá káva po čerstvých kávových zrnách, ma zaviedla až k magickým predmetom. Pri pohľade na tamojších ľudí, ktorí sedia na terasách pri plamienku sviečky a vášnivo sa o čom rozprávajú. Tento sen som mávala častejšie. Skrýval skutočný raj pre dušu.

zdroj: pexels.com

Čistota, nevinnosť, všetko zahalené závojom harmónie. Chcem vidieť a načerpať energiu, ktorá mi prinesie blažený pocit znovuzrodenia. Ľudia tu žijú pre všetky tie noci, ktoré si nebudú pamätať, s priateľmi na ktorých nikdy nezabudnú. Noc je tu mladá. Nočné tance, okolo búrlivého ohňa , hlasné výkriky tunajších ľudí a do toho nočná obloha svietiacich ligotavých stálic. Nikto sa tu nikam neponáhľa. Vidím mladý pár, ktorý si šialene vymieňa parížske bozky priamo pred západom najväčšieho nebeského telesa.

Je tu úplne iný život, na aký je väčšina ľudí zvyknutá. Verím, že toto neuveriteľne pokojné miesto, raz vyhrá nad nepokojným a hektickým pľacom. Vychutnávam si tieto chvíle. Nenájdete tu nič temné, čo by vás mohlo pohltiť.

Chcem nájsť toto miesto, ktoré je zahalené závojmi mliečnej cesty. Chcem vidieť a vzplanúť ako posledný vták na tejto zemi a rozprestrieť krídla.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.