Premýšľaš nad tým, ako by si mohla využiť posledné týždne leta? Ak nevieš, kam sa vybrať, neváhaj a vyraz do našej metropoly východu. Košice sú tak krásne a ich okolie ponúka toho toľko, že ti jeden víkend bude málo. 

Historické centrum s Dómom sv. Alžbety, skvelé gastro zážitky, kultúra či nočný život – to je zárukou toho, že Košice majú čo ponúknuť. No zažiť tu môžeš oveľa viac! Najlepšie na tom je, že za tým nemusíš ísť ďaleko od mesta.

Najdlhšia historická promenáda

To, že Košice majú nádherné historické centrum už všetci vedia. Ale vedela si, že pešia zóna v centre je vôbec najdlhšou historickou promenádou na Slovensku? Má takmer kilometer a pri prechádzke ňou môžeš vidieť väčšinu dominantných pamiatok tohto mesta. Koniec leta a začiatok jesene tu majú neskutočné čaro. Okrem histórie si tu vychutnáš čaro kaviarničiek a neskutočne pohodovej atmosféry.

Pamiatky UNESCO

Východné Slovensko je plné historických pamiatok zapísaných v zozname prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. A najlepšie na nich je, že z Košíc sú všetky len na skok. Takže jeden deň môžeš venovať aj nejakému výletu mimo mesta. Napríklad do takmer nedotknutej prírody vo Vihorlatských pralesoch. Prírodné horské jazero Morské oko či výhľad zo Sninského kameňa stoja za to!

Najväčšia ZOO a Botanická záhrada

Ak chceš okúsiť dotyk prírody, ale neopustiť Košice, máš na výber 2 „naj“. V Košiciach sídli totiž najväčšia zoologická záhrada v Európe a najväčšia botanická záhrada na Slovensku. ZOO je najväčšia vďaka svojej rozlohe a čaká tu na teba 285 druhov zvierat. V Botanickej záhrade UPJŠ zase nájdeš nádhernú tropickú či subtropickú vegetáciu i dekoratívnu flóru.

Tokaj

Ak miluješ výhľady, víno a chceš sa cítiť na chvíľu ako niekde v Toskánsku, vyber sa smerom na Tokaj. Tento región preslávený dobrým vínom ti ponúka zážitky akými sú prehliadky viníc s ochutnávkami a chutné gastro. Z vyhliadkovej veže Tokaj budeš mať krajinu ako na dlani a ak tu vydržíš do západu slnka, na ten romantický pohľad budeš ešte dlho spomínať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.