Hviezdička Kim Kardashian odhalila svoje triky na dokonalú pleť. Niekoľko jednoduchých krokov a kvalitných kozmetických prípravkov ti postačí na to, aby si mala prirodzený mladistvý vzhľad a sviežu pleť. Kim Kardashian ukázala fanúšičkám svoju dennú mejkap rutinu, ktorou sa môžeš inšpirovať aj ty:

Výživný krém

Mastiť, mastiť a ešte raz mastiť. Po aplikácii denného krému si dá Kim na pleť ešte extra vrstvu výživného krému, aby tak pleť pripravila na svoj každodenný mejkap. Použije ho tak ako podkladovú bázu.

Mejkap

Pomocou štetca s krátkymi, hustými štetinami aplikuje na tvár tekutý mejkap. Nezabúda ani na očné viečka, kde mejkap rozotrie menším štetcom.

Obočie

Keďže má Kim prirodzene husté a veľmi tmavé obočie, iba ho prečeše pomocou kefky na obočie, aby jednotlivé chĺpky zostali na svojom mieste.

Korektor

Kim najviac vyhovuje tekutý korektor, ktorý nanesie pod oči, aby zamaskovala tmavé kruhy, na čelo a do oblasti kútikov úst. Pomocou hubky ho rozmaže do stratena a popri rozmazávaní korektor nanesie aj na očné viečka. Všetko zafixuje pomocou transparentného púdra.

Kontúra

Kim Kardashian používa na kontúrovanie krémový produkt a to kontúru v tyčinke. Nanesie ju na lícne kosti, pozdĺž brady, na čelo a do okolia pier. Všetko rozmaže dostratena pomocou hubky. Pomocou malého štetca na púder aplikuje kontúru aj na nos.

Púder

Kim používa transparentný sypký púder, ktorým zafixuje celý mejkap aj krémové kontúry. Na tvár ho nanáša pomocou aplikátora na púder. Zvyšky púdru na pleti odstráni prostredníctvom malého zrezaného štetca.

Oči

Do kútika oka Kim aplikuje matný šedý tieň. Rozmaže ho takmer až k obočiu, aby vytvorila dymový efekt. Ten istý tieň nanesie aj na spodnú linku oka. Svetlý tieň aplikuje pod obočie aby oči rozjasnila. Do stredu viečka Kim aplikuje bronzové trblietky a rozmaže ich pomocou prsta. Na to jemne nanesie strieborný trblietavý tieň. Na vnútornú linku oka nanesie čiernu ceruzku, aby boli oči opticky väčšie. Pred nanesením riasenky nezabudni svoje mihalnice vytočiť a rozdeliť.

Rozjasňovač

Kim aplikuje rozjasňovač po oči pomocou malého plochého štetca, aby ich prejasnila. Pomocou toho istého štetca aplikuje rozjasňovač aj po celej dĺžke nosa, nad hornú peru a na lícne kosti.

Pery

Hviezdička je fanúšičkou tmavej kontúrky a bledého rúžu. Do okolia pier aplikuje tmavú, hnedú kontúru a pery vyplní pomocou rúžu v telovom odtieni.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.