Keďže je situácia ohľadom koronavírusu v našej krajine veľmi priaznivá, premiér Igor Matovič dnes na tlačovej konferencii prišiel so skvelou správou, že okrem Česka, Maďarska či Rakúska budeme môcť navštíviť ďalších 16 európskych krajín.

Zoznam tzv. zelených krajín sa rozšíril o Nemecko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Chorvátsko, Bulharsko, Grécko, Cyprus, Malta, Litva, Lotyšsko, Estónsko, Fínsko, Nórsko, Dánsko a Island. Ak sa rozhodneš do týchto krajín vycestovať, vždy si vopred skontroluj, aká situácia je v danej krajine a čo všetko potrebuješ na vstup do nej, pretože nie všetky z nich sú otvorené rovnako ako my.

Na túto informáciu zareagovalo aj Letisko M. R. Štefánika v Bratislave, ktoré doteraz nelietalo. Na svojej facebookovej stránke zverejnili, že už čoskoro sa z nášho hlavného mesta budeš môcť vybrať do Bulharska, Grécka či na Cyprus.

„Letecký dopravca Wizz Air má z Bratislavy plánované lety do bulharskej Sofie a z nej do Bratislavy od 15. júna s frekvenciou 3 x týždenne v júni, od júla 4 x týždenne. Lety do gréckeho mesta Solún (Thessaloniki) plánuje írsky dopravca Ryanair spustiť z Bratislavy od 6. júla každý pondelok, 1 x týždenne, a lety na grécky ostrov Korfu od 7. júla každý utorok, tiež 1 x týždenne. Ryanair má zároveň naplánované lety z letiska v Bratislave aj do mesta Pafos na Cypre od 4. júla s frekvenciou 1 x týždenne, každú sobotu,“ uvádza bratislavské letisko.

zdroj: Photo by Anna Shvets from Pexels

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair plánuje od júla znovu spustiť približne 40 % svojich letov a je teda možné, že vďaka priaznivej situácii čoskoro pribudnú aj ďalšie destinácie. Všetky aktuálne informácie sa dozvieš priamo na stránkach letísk alebo leteckých spoločností. Určite si pozri informácie aj o letoch z Budapešti, Viedne či Prahy, kam sa môžeš tiež pohodlne dopraviť. Plánuješ si tento rok užiť dovolenku pri mori alebo ostávaš skôr doma na Slovensku?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.