Photo by Євгеній Симоненко from Pexels

Medzi láskou a posadnutosťou je veľmi tenká hranica. Kým láska je zdravé milovanie človeka, posadnutosť je chorobná túžba po tom druhom. Niektorí ľudia však rozdiel nevidia.

Áno, ak niekoho veľmi miluješ, je to akoby si bola tým človekom posadnutá. Chceš s ním tráviť čas, vkuse na neho myslíš a je pre teba dokonalým. No vzťah sa posúva vpred, vy sa spoznávate stále viac, a ak ide o skutočnú lásku, je z vás zohratá dvojica. Možno máš pocit, že aj tvoj partner ťa priveľmi miluje. Zamysli sa však nad znakmi, ktoré môžu naznačiť, že je tebou skôr posadnutý. A to už by si sa mala mať na pozore.

V zdravom vzťahu kráčate krok po kroku spoločne vpred. Váš vzťah sa pomaly posúva tempom, akým sa spoznávate a zisťujete, či sa k sebe hodíte. A tu môže nastať prvý varovný signál. Muž, ktorý je posadnutý tebou alebo vidinou zaistenia si vzťahu, sa vpred posúva až príliš rýchlo. Nebojí sa vytiahnúť prsteň po 3 mesiacoch randenia. Nech sa milujete akokoľvek veľmi, to je príliš krátka doba sľúbiť si prežiť zvyšok života s niekým, koho si pred pol rokom ani nepoznala. V tomto prípade si ťa chce svadbou poistiť a chce to spraviť čím skôr, aby ťa nemohol ľahko stratiť.

Ďalšie znaky si môžeš všimnúť pri rozhovoroch s ním. Muž, ktorý je tebou priam posadnutý bude robiť všetko preto, aby sa ti zapáčil. Bude súhlasiť s každým tvojím slovom, bude súhlasiť s každým tvojím rozhodnutím, všetko nechá na tebe, len aby sa nestalo, že by ti oponoval. Takto si chce zaistiť tvoju náklonnosť. Podobne to môže byť aj so skutkami. Kvety každý týždeň, každý deň obľúbená káva do postele, … kúpi ti všetko, na čo len ukážeš. Potešiť niekoho milovaného je pekné, ale prílišnou snahou sa ťa zrejme snaží iba poistiť.

Tretia vec, ktorá môže byť varovaním je jeho prehnaná starostlivosť. Až otravné správy o tom, ako sa máš, čo robíš, telefonáty, aby sa uistil, kde a s kým si. Nenápadne ťa kontroluje, aby mu nič neuniklo. To „nič“ môže totiž byť nejaký iný chlap, ktorého by okamžite bral ako súpera.

Je naozaj ťažké uvedomiť si, či ťa partner miluje alebo je tebou posadnutý. No aj v láske musíš mať oči otvorené. Pretože raz, keď mu zlomíš srdce, môže sa z neho stať nebezpečný človek.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating