Na túto tému bolo napísaných množstvo článkov a ty ich máš samozrejme všetky prečítané a naštudované, pretože ktorú z nás nezaujíma, či nás ten náš skutočne a úprimne miluje. No vo väčšine prípadov to nie je práve vtedy, keď ti tvoj drahý povie ĽÚBIM ŤA. Je to vtedy, keď kvôli tebe vstane v noci z postele a rozospatý ťa ide odprevadiť do práce, či počkať ťa, keď ideš po tme z práce, len aby sa ti niečo nestalo. Nemiluje ťa vtedy, ak hovorí, že nemôže bez teba žiť, ale vtedy, keď ide s tebou do kina na film, ktorý je preňho absolútne nudný a nezaujímavý. Keď ide s tebou do divadla na to predstavenie, o ktorom tak dlho básniš aj keď nie je absolútne divadelný typ. Nie vtedy, keď ti sľubuje prvé aj posledné, ale keď to prvé a posledné spraví.

Keď spraví čokoľvek, len aby videl na tvojej tvári úsmev a ligotajúce sa oči. Keď vie, čím ťa rozosmiať a čomu sa vyhnúť len aby ťa nevidel smutnú a zranenú. Keď vie, kedy má byť ticho, kedy sa nenápadne vypariť a kedy ťa naopak silno objať a pohladiť po tvári. Nie vtedy, keď ti narýchlo kúpi na pumpe lacné víno a čokoládu, pretože zabudol na niektorý zo sviatkov, ale keď kvôli tebe ide aj na kraj sveta a postará sa o to, aby si dostala kyticu svojich obľúbených tulipánov. Nemiluje ťa vtedy ak ti hovorí, že spraví pre teba všetko ale keď ťa silno objíme a zostáva aj keď ho prosíš aby odišiel z tvojho života. Alebo naopak, keď plačeš aby neodišiel a on ti utiera slzy a ubezpečuje ti, že nikdy neodíde. Nie keď ti hovorí, aká si sexy a na „pomilovanie“, ale keď ťa nenamaľovanú a strapatú odnesie na rukách do postele.
Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com
Nie vtedy, keď pri problémoch zostáva ticho stáť len aby bol doma pokoj, ale vtedy, keď sa s tebou o problémoch rozpráva a rieši ich. Tvoj muž ťa miluje vtedy, ak je ochotný občas zabudnúť na seba a svoje ego a urobiť presne to, po čom túži práve to tvoje srdce, o čom snívaš a o čom stále rozprávaš. Keď sa môžeš opäť cítiť pri ňom sama sebou a na chvíľu uletieť a cítiť sa opäť ako malé dieťa. Miluje ťa vtedy, ak obetuje aj poslednú hodinku svojho voľného času na to, aby ho strávil s tebou. Vtedy, keď nepozerá iba na to, čo máš na sebe, ale na to, aká si vo vnútri. Najdôležitejšie je, že nesmie pre neho existovať žiadne keby. Keby som mal viac času… Keby som mohol … Keby som nebol … Keby bola možnosť … Láska nemá hranice. Nemá pravidlá. Všetko si to určujeme sami. Ak si sa našla v tomto článku a máte v láske slovo „keby“, premýšľajte prečo ho tam máte a ako sa ho rýchlo zbaviť… alebo jeho pôvodcu…

Komentáre