„Fyzická príťažlivoť je obyčajná. Tie mentálne, intelektuálne a duševné spojenia sú veľmi vzácne.“ 

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Kedysi sme túžili po láske ako z filmu Nicolasa Sparksa, dnes sme radi, ak vôbec po láske túžime. Tento článok bude iný. Úplne realistický a bez úvah a zbytočných predstáv o tom, ako by sme to chceli. Poďme to poňať realisticky. 

On a Ona. Láska. Vraj láska. Občasné podvádzanie, získavanie pozornosti, klamstvá, fejsbukové fotky. Vyber si čo len chceš. No úprimne, je dnešná láska aj o niečom inom? Samozrejme, česť skvelým výnimkám. Avšak zaoberajme sa skutočnosťou. Je skutočne ťažké mať dnes úprimný vzťah? Skutočne je to len o tom, že akonáhle majú ľudia možnosti, idú ich využiť a opustia svojho partnera? Chcú jednoducho vyskúšať všetko, čo im svet ponúka alebo je to len o ľuďoch, ktorí sú egostickí?

flickr.com

„Láska je vždy krásna, aj keď je nešťastná. Naučí vás chápať ostatných.“ – Edith Piaf

Myslím si, že pravda je niekde uprostred. Úplne chápem, že sa snažíme využiť všetko, čo nám svet ponúka, chopiť sa možností a byť skutočne skúsený človek, ktorý chce v živote niečo dokázať. Dávame našu kariéru v rebríčiek hodnôt vyššie, ako rodinu či zázemie.

Je to správne? Na to si odpovedz sama, drahá. Treba zažívať, spoznávať a žiť, keď si mladý. Avšak potom nemôžeš očakávať, že budeš mať stabilný vzťah, ktorý bude fungovať. Dá sa to, len je to nesmierne ťažké a človek je slabý.

flickr.com

„Pokiaľ sme boli stvorení, aby sme boli spolu, boli by sme spolu.“ – film The Vow

Chceme byť milovaní, ale očakávame veľa. Je to tak. Ak niekto chce cestovať a spoznávať, no ty by si sa nemala problém usadiť vo svojich 20tich rokoch, je tu problém. Takisto, ako aj ty sa chceš zabávať a byť sama, nestrpíš, aby ti niekto diktoval, čo máš robiť. Je to v poriadku. Každý z nás je iný. Máme očakávania, máme potreby, chceme, nedostávame, smútime. Neskôr odcudzujeme lásku, hanobíme ju a nechceme ju. Vraj už neexistuje. Tá skutočná.

Skutočne stále túžime po láske, ktorá je v dnešnom svete nereálna? Moja odpoveď je, že dnešná láska je reálna. Len z nej akosi ubudlo. Nedávajme to za vinu nikomu. Prosím. Doba sa mení, menia sa ľudia aj možnosti. Buď, prosím, však stále tou, ktorá neodcudzuje jav zvaný láska. Obdivuj ju, hľadaj ju. Nezatracuj ju.