Vzťahy sú nie len veľmi krásna, ale aj poriadne komplikovaná záležitosť. Nie je to len o pekných chvíľach, ale aj tvrdých pádoch. V jeden deň zamilovaní tínedžeri, na ten druhý dvaja ľudia, ktorí stoja pred skúškou, ktorá preverí ich lásku. Nikto nebude výnimka, niektoré rozhodnutia sa postavia naozaj pred každý vzťah.

Áno, aj pred ten váš. A od vašej úprimnosti, komunikácie a snahy bojovať závisí, či pohoríte alebo budete silnejší.

Ktoré 3 rozhodnutia patria k tým najťažším?

1. Nevera. Čo po nej?

Nevera je pre mnohých to najhoršie, čo sa im vo vzťahu môže stať. Rana do chrbta, obrovský hnev či sklamanie. Buď sa vzťah v danom momente rozpadne alebo budete čeliť extrémne ťažkej otázke: Čo teraz? Zostaneme spolu? Ako budeme po tomto fungovať?

Odpustiť podvádzanie je len pre silné povahy, ktoré to so spoločnou budúcnosťou myslia vážne a budú robiť všetko preto, aby si znova vybudovali dôveru. Niektorí na to ale nikdy nezabudnú a tá spomienka a strach z ďalšej zrady ich bude vnútorne požierať. Vieš si predstaviť, čo by si robila ty?

2. Finančné problémy

Reálny život páru je aj o tom, čo sa kúpi do chladničky, kto pôjde vyniesť odpad, ako si rozdeliť platenie šekov a práve platenie a financie všeobecne sú veľkou otázkou, pri ktorej musíte poriadne porozmýšľať a dohodnúť sa vopred, inak vás čaká veľa hádok a výčitiek.

Môže sa stať, že sa spoločne dostanete do krízy, ktorá nebude ľahká, no za to bude skúškou vašich síl, trpezlivosti, obety a komunikácie. Čo ak vám vypadne príjem? Čo ak prídu obrovské nečakané výdavky? Ste na to pripravení?

3. Dieťa chce iba jeden

Vážny vzťah, to znamená aj vidinu budúcnosti. Spoločné bývanie, svadba, deti, … je to predstava ako z filmu, až kým nezistíte, že nechcete úplne to isté. Možno sa milujete nadovšetko a skutočne vám to klape, no keď príde napríklad na otázku detí, vaše cesty sa rozchádzajú.

Môžete si hovoriť, že je to ešte ďaleko, no raz vás to dobehne. Zrazu tu bude ten čas, kedy jeden chce a druhý nie. A toto nebude hádka, po ktorej sa večer uzmierite. Ide o rozhodnutie, ktoré vám zmení celý život.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.