V posledných rokoch čoraz viac ľudí začalo navštevovať Island. Určite za to môžu aj nízke ceny leteniek, ktoré ponúkali nízkonákladové letecké spoločnosti. Ak sa už raz do tejto krajiny vyberieš, ľutovať rozhodne nebudeš. A je úplne jedno, počas ktorých mesiacov tam pôjdeš. Island má svoje čaro cez leto, ale aj počas zimy.

Partia mladých Slovákov si počas zimného obdobia urobila výlet do krajiny ľadu a ohňa a všetko poctivo zdokumentovali. Vzniklo z toho dychberúce video s nádhernými scenériami a ešte krajšími efektmi. Naozaj hotové umelecké dielo.

Nejde však len o obyčajné video z ich dovolenky, nájdeš v ňom aj hlbšie posolstvo. „Prinášame aj hlbšiu myšlienku na zamyslenie sa a odkaz pre ľudí, ktorý hovorí o tom, že je potrebné sa v tejto dobe zastaviť, zanechať všetky informácie, ktorých prijímame veľmi veľa a odísť do ticha – do prírody, skade sa máme vrátiť ako lepší ľudia,“ prezradil Dominik Belica, jeden z autorov videa, hlavný fotograf a kameraman.

Ak si niekedy premýšľala nad tým, že by si si urobila výlet na Island, toto video ťa určite presvedčí o tom, že je to dobrý nápad. Snom asi každého cestovateľa je zažiť polárnu žiaru na vlastné oči.

Pozri si nádherné video z Islandu

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.