Raz úplná rozprávka, inokedy sa pýtaš, sakra, čo sa to deje s týmto človekom. Jednoducho so vzťahmi je to ako na hojdačke. Tak či onak, nezhody vo vzťahu môžu spôsobiť aj nesprávne slová! Ak ti to začína škrípať, je veľká pravdepodobnosť, že to mohla spôsobiť aj jedna z týchto viet.

1. ,,Som v pohode.“

2. ,,Všetko je ok.“

3. ,,Všetko je v poriadku.“

Tri možné varianty, ktorých význam je však ten istý. Dusíš v sebe niečo, s čím nie si až tak stotožnená, čo ťa zvnútra pekne zožiera. No ty svojmu partnerovi odpovieš len jednou z týchto viet.

Ak si myslíš, že je to pre dobro vás oboch, lebo tak zabrániš hádke, vedz, nie je tomu celkom pravda. Prečo? Nedostatočná komunikácia medzi tebou a tvojím partnerom zabíja všetko dobré, čo vo vzťahu je.

Tváriť sa, že je všetko fajn, ti dlho nevydrží. Nakoniec aj tak vybuchneš, že veci nie sú tak, ako si si želala a jediné, po čom zatúži tvoje srdce bude zmena. To sa odrazí na tvojom správaní a prejave. Akosi budeš iná a vieš čo? Tvoja polovička začne premýšľať, či si ešte stále tým dievčaťom, do ktorej sa bezhlavo zamiloval. Nakoniec obaja dospejete do štádia, že táto pohodová atmosféra vlastne nikomu neprospela. Jeden k druhému prestanete byť úprimní.

Chceš tomuto predísť? Hneď od začiatku si budujte medzi sebou dôveru. Neboj sa povedať nahlas svoj názor. To, že máš rozdielny pohľad na isté veci ako on ešte neznamená koniec sveta. Ak len predsa nastane situácia, že sa pohádate, aj to sa dá veľmi rýchlo vyriešiť. Udobrite sa! Nedovoľ, aby nastalo ticho vo vašom vzťahu. Stratíte v ňom tak dôveru a všetko, o čo ste sa doposiaľ snažili, sa zrazu zmetie do mora. A to určite nechceš. Preto sa snaž vyhýbať takémuto typu konverzácie. Otvorenosť vo vzťahu v mnohých prípadoch je naozaj veľmi dôležitá.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.