pinterest.com

Viem presne, ako sa cítiš. Nie je to totiž ľahké, zabudnúť na všetky tie „priateľstvá,“ ktoré si si vybudovala počas strednej či vysokej školy, no teraz sa musíš len bezradne prizerať tomu,  ako sa rozpadávajú. Jedno po druhom. A ty s tým už absolútne nič nespravíš.

Nezúfaj, práve si zažila iba ďalšiu lekciu z knihy života. Alebo sa snáď mýlim?

Boli ste nerozlučná dvojica od prvého dňa, kedy sa začala písať nová éra vo vašich študentských životoch. Oslavovali ste spolu všetky absolvované skúšky a ľahšie znášali strasti, ktoré študentský život prinášal. Podporovali ste sa, smiali aj plakali- všetko spoločne. Dnes je však realita diametrálne odlišná. Kde sa stala chyba?

https://pixabay.com/sk/holky-le%C5%BEiace-classic-car-mlad%C3%BD-1209321/ pixabay.com

Niekto by povedal, že to nie je chyba, že to je iba jeden z príbehov, ktorý píše sám život. Vaše cesty sa rozišli a každá z vás sa vydala iným smerom. Ty máš na to však celkom iný názor:

  • To, že opustíte brány školy neznamená, že už nie ste priatelia. Škola vám dala iba skvelú príležitosť sa nimi stať, je však na vás, aký postoj k tomu zaujmete a ako sa budete o vzťah starať a rozvíjať ho.
  • To, že už nebývate v jednom meste neznamená, že sa vaše priateľstvo musí automaticky skončiť. Ak nemáš ešte vlastné auto, pokiaľ viem, autobusová a vlaková doprava na Slovensku ešte stále funguje. S meškaním, ale predsa.
  • To, že sa nestretávate každý deň neznamená, že sa o seba nezaujímate. Iné je to v prípade, keď o sebe absolútne nič neviete a dotyčnú osobu si nevidela viac než 365 dní. Ak je to nebodaj viac než rok, vtedy sa už treba zamyslieť nad tým, prečo tomu stále venuješ takú pozornosť…

https://pixabay.com/sk/priatelia-holky-%C5%A1%C5%A5astn%C3%BD-priate%C4%BEstvo-1941580/ pixabay.com

Obdivujem ťa, vieš o tom? Takú energiu, ktorú si ochotná obetovať za záchranu vášho priateľstva v sebe nenájde každý. Uvedom si však, že kde nie je vôľa, cesta sa bude hľadať len veľmi ťažko.

Snažila si sa tak šialene dlhú dobu, že keď sa teraz na to spätne pozrieš, uvedomíš si, koľko času a energie ťa to všetko stálo. Energie, ktorú si mohla venovať do zmysluplnejšej činnosti a času, ktorý sa ti už nikdy nevráti. Spomínaš si na to, ako si neraz horlivo vypisovala všetkým tým ľuďom s cieľom stretnúť sa? Dokážeš to vôbec spočítať? Mám pocit, že si uvedomuješ, že by to bol nadľudský výkon.

https://www.instagram.com/p/BSGziwKllZy/ instagram.com/p/BSGziwKllZy/

Po všetkých tých odmietnutiach si konečne dospela k názoru, že iba tvoja snaha nestačí. Už jednoducho nevládzeš.

Všetko je to o prioritách. Najskôr práca, potom zábava, záujmy, relax. A kde sú tí, ktorí tu boli, keď ti bolo najhoršie?

https://www.instagram.com/p/BNADJE5jT-O/ instagram.com/p/BNADJE5jT-O/

Kde sa nachádzajú tí, ktorí ti vždy podali pomocnú ruku v momente, keď si to najviac potrebovala?  Boli, sú a aj budú presne tam, kde vždy. Vieš veľmi dobre, kde ich máš hľadať. Nachádzajú sa v tvojom srdci. Je to zrejme jediné miesto, kde ich môžeš zastihnúť v ich uponáhľaných životoch…

Samozrejme, česť výnimkám.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife