Z obrovskej dôvery sa väčšina vytratila. Už sme si nehovorili každý večer ako sa milujeme. Prestali sme si písať milé správy. Viac sme sa neobjímali, nebozkávali, netúlili a ani nemilovali. Zo šťastných chvíľ sa začali stavať nepríjemné. Obľúbený čas spolu sa stal nechceným. Vôbec sme po sebe netúžili a prestalo nám záležať na nás, na tom, čo s nami bude a ako dopadneme.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

unsplash.com

Išlo to drobnými krokmi, no pritom boli tak dôležité… Vytratilo sa všetko dobré a medzi nami rástla hrubá stena.

Ach… Všetko to neoprávnené podozrievanie mňa a pritom vinník si bol ty. Myslím, že väčšina tvojich nedôverčivých narážok na mňa bola vykonávaná tebou. A asi ti to veľmi neprekážalo narozdiel odo mňa. Ja som sa neprestajne trápila hŕbou nevypovedaných otázok. Potrebovala som vedieť príčiny tvojho podozrievania. Veď predsa vždy sme si verili a veľmi dobre si vedel, že by som ti nedokázala ublížiť a klamať. A to isté som si myslela aj o tebe, bohužiaľ chybne….

unsplash.com

,,Podľa seba súdim teba.“ Toto sa mi na tebe veľmi osvedčilo. Tak veľmi si mi neveril a ja som už nevedela ako to docieliť.  Verila som ti až príliš, no ty si mal svoju pravdu o tom, ako ti neverím a mňa to veľmi mrzelo. Bola som z toho zúfalá. Hlava pracovala, no nikdy som na žiadne vysvetlenie neprišla. Motal si moje myslenie non-stop. Kdekoľvek som bola a čokoľvek som robila mala som na mysli len teba a to, čo sa s nami deje…

Jedného dňa si mi neúmyselne povedal. Teda priam ukázal. Prišla som domov skôr. A ty? Veselo si si tam užíval s inou… Tak nevinne si tam potom stál s pocitom ako si ma klamal.

pexels.com

Práve v tú chvíľu nastal u mňa definitívny koniec, ale ty si tento výrok nechcel prijať. Vraj sa nič také hrozné nestalo!..

Milá žena, takýmito slovami sa nikdy nenechaj oklamať a presvedčiť. Vymenil ťa za inú? Neveril ti, klamal a ešte ťa aj podozrieval! Spravil to, čo tvrdil o takom dobrom človeku ako si ty. Nezaslúžiš si to a na to pamätaj!