Koľko kozmetických prípravkov zvykneš denne používať? Minimálne nejaký toner, micelárnu vodu, denný či nočný krém, primer, make-up, všakže? A teraz si predstav, ako to vplýva na tvoju pleť, ktorá nemá kedy ani poriadne dýchať a všetkými prípravkami je zaťažená.

Pleť má svoje prirodzené mazivo, ktoré produkuje, no ak pravidelne používaš krém, nedáš pleti šancu, aby ho stihla produkovať. V dôsledku toho vznikol trend skin fastingu, ktorý spočíva v tom, že svojej pleti dopraješ detox od kozmetických produktov a budeš používať výlučne vodu.

Jediným dovoleným produktom je krém na opaľovanie, pretože ti nemusíme snáď pripomínať, aké môže byť slnečné žiarenie škodlivé. Je len na tebe, aké obdobie skin fastingu si vyberieš, nemalo by ale presiahnuť viac ako 7 dní. Zo začiatku môžeš vyskúšať najskôr dva dni a potom postupne pridávať.

zdroj: Photo by jcomp from Freepik

Keď sa rozhodneš vyskúšať skin fasting, priprav sa, že tvoja pleť môže byť suchá, prípadne sa ti môže vytvoriť nejaká vyrážka. Je to kvôli tomu, že pleť sa čistí. Musíš to len vydržať, lebo chvíľku potrvá, kým sa pleť znovu spamätá a začne naplno pracovať.

Vďaka skin fastingu môžeš zistiť aj presný typ svojej pleti. Tým, že nebudeš používať kozmetické prípravky, tvoje pleť bude prirodzená a uvidíš, či je suchá, mastná alebo zmiešaná. Možno budeš sama prekvapená, že si si celý čas myslela, že máš iný typ, a preto ti nepomáhali produkty, ktoré si používala.

Ak sa pre skin fasting rozhodneš, po jeho skončení nezačni hneď používať všetky produkty ako doteraz. Začni pomaly, najskôr začni s krémom alebo micelárnou vodou a až postupne pridávaj, aby si pleť zase zbytočne nárazovo nezaťažila. Daj nám potom vedieť, ako tvoj detox dopadol.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.