Zvláštny, neidentifikovateľný pocit v bruchu. Som chorá? Nervózna? Hladná? Alebo znova šaliem z toho, že som medzi ľuďmi? Nikdy nevieš a práve to je na tom to najhoršie. Ale samozrejme, čo by nespravilo dobré jedlo a dlhší pobyt osamote v izbe s obľúbeným seriálom ako večerným partnerom. Život je hneď krajší a pocit, ktorého príčinu sme nevedeli konkrétne určiť zmizne.

Neustále prehnané premýšľanie o všetkom a zároveň o ničom.

zdroj: pexels.com

Nikto tomu, aké ťažké je odpísať na jednoduché „ahoj“ nedokáže pochopiť tak, ako človek trpiaci úzkosťou. Okamžité otázky vo vlastnej hlave ako napríklad „prečo mi napísal?“, „čo tým sleduje?“ nám  v mihu sekundy víria v hlave a aj nad odpoveďou, ktorou je obvykle stručne „čauko“  dokážeme premýšľať viac ako desať minút a neopísateľne pri tom stresujete.

Nespavosť, ktorá ťa zastihne pred tým, ako ideš spať.

Nič nie je nepríjemnejšie ako kvantum energie, ktoré sa na teba dostaví keď ideš spať. Samozrejme celý deň si bola totálne vyčerpaná a ledva si sa dovliekla domov, ale akonáhle si ľahneš do postele, v tvojom tele sa prebudí niečo, čo celý deň spalo a ty máš odrazu toľko energie, že zaspíš niekedy nad ránom, a premýšľaš, či nie si škrečok. Keďže možno aj to hromadenie jedla nie je ďaleko od pravdy, pretože nikde nechutí lepšie ako v pohodlnej posteli.

zdroj: unsplash.com

Konzumovanie nadmerného množstva alkoholu na spoločenských stretnutia.

Chcete tam byť. Naozaj. Teda.. Aspoň sa snažíte chcieť, ibaže k tomu treba tak tri poháre vína na upokojenie. Nie že by ste boli v nepríjemnej spoločnosti, alebo že by vám nevyhovovalo prostredie. Je to proste vami a tým, že sa medzi ľuďmi nedokážete upokojiť a správať prirodzene. Samozrejme pokiaľ nevypijete tie tri poháre vína.

Neustále byť nepochopený.

Nie, vy nie ste namyslené ani nepríjemné či nepriateľské len nedokážete byť natoľko priateľský a tváriť sa, že máte záujem komunikovať s okolím keď to tak očividne nie je. Nie, že by ste nechceli, len to prosto nedokážete a niekedy to vytvára dojem nedostupnej osoby.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.