Láska k deťom nepozná hraníc a rodičovský cit rovnako. Dôkazom toho je aj 37-ročný Ben Carpernter z Huddersfieldu. Ako informuje portál Daily Mail, Ben si nedávno adoptoval šieste dieťa, ktoré, tak ako aj ostatné jeho deti, trpí zdravotným postihnutím.

Ben si svoju rodinu založil už ako 21-ročný, keď si adoptoval prvé dieťa. Vtedy sa stal najmladším gayom, ktorý dostal dieťa vo Veľkej Británii. Svoj život zasvätil práve tým, ktoré majú zdravotné problémy, kvôli ktorým je pre nich ťažké nájsť náhradných rodičov. Ako sám tvrdí, byť rodičom znamená viac ako to, čo sa učíme na biológii.

Obetavý slobodný muž sa tak dnes stará už o 6 detí so špeciálnymi potrebami. Jack, ktorý má dnes 14 rokov, má autizmus a bol prvým Benovým dieťaťom. Ďalej má 11-ročnú Ruby, ktorá má viacero špeciálnych potrieb, deväťročnú Lily, ktorá je hluchá, a šesťročného Josepha s Downovým syndrómom.

Piatym dieťaťom v tejto rodine bol Teddy, ktorý minulý rok kvôli svojmu ochoreniu zomrel. Po tom, čo sa otec dostal z toho smútku, adoptoval si len dvojročného Louisa, ktorý je nevidiaci a má detskú mozgovú obrnu.

Ben pracoval v oblasti starostlivosti a pomoci iným už skôr, než sa vydal na túto cestu rodičovstva, ktorá je nesmierne náročná, ale aj krásna. Pôvodne neplánoval mať viac detí, no nemohol si pomôcť, keď videl, že choré deti súrne potrebujú domov, ktorý sa im ťažko zháňal.

Vždy som vedel, čo chcem. Nikdy som nechcel byť biologickým otcom, pretože byť rodičom je oveľa viac. Chcel som pomôcť deťom, ktoré boli najzraniteľnejšie a tým, ktoré najviac potrebovali láskyplný a starostlivý domov. V takom mladom veku som mal čo dokazovať. Potreboval som ukázať, že som dostatočne zrelý a môžem týmto deťom ponúknuť to, čo potrebujú,“ vyjadril sa otecko.

Zdroj: dailymail.co.uk

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.