Najkrajší Nový rok
Unsplash/Matt Popovich, Unsplash/Alvin Mahmudov

Každý z nás chce zažiť ten najkrajší Nový rok. Pekne sa rozlúčiť s tým starým a nechať v ňom všetko to zlé, čo sa v ňom stalo. A v kútiku duše dúfame, že ten nasledujúci bude iný, lepší a možno aj najlepší v našich životoch. Túžime po tom vždy na Silvestra. 

Väčšina ľudí v tomto období chodí niekde na chatu, do luxusného hotela či do zahraničia. Niektorí za Novým rokom dokonca cestujú do exotických teplých krajín, kde namiesto snehu svieti slnko.

šťastný nový rok
zdroj: Unsplash/kellysikkema

Plány na Silvestra treba riešiť v náležitom predstihu, aby ti niekto tvoje vysnívané miesto nevyfúkol. A práve teraz je ten správny čas. My ti preto poradíme.

Kde stráviť ten najkrajší Nový rok?

Vysoké a Nízke Tatry

Prenajať si chatu vo Vysokých či Nízkych Tatrách je možno taký obyčajný nápad, no dá sa okoreniť. A to tými správnymi ľuďmi a výborným programom. V našich krásnych veľhorách totiž môžeš zažiť krásnu snehovú krajinu, ktorú možno v nížinách nenájdeš.

najkrajší Nový rok
zdroj: Unsplash/Boxed Water Is Better

Skúste ísť na novoročnú lyžovačku alebo len tak zostaňte na chate či na hoteli a o polnoci sa pozrite na ten nádherný ohňostroj.

Aj pre Nový rok vo dvojici sa oplatí navštíviť Vysoké či Nízke Tatry. Pretože taký wellness počas toho, ako z okna vidíš romantický ohňostroj, je na nezaplatenie. V ruke držíte šampanské a presne o polnoci sa pobozkáte. Existuje niečo krajšie?

novoročný bozk
zdroj: Unsplash/speckfechta

Okolité krajiny

Aj okolité krajiny majú čosi do seba. Každá kultúra je predsa iná a taký bude aj ohňostroj a Nový rok. Skúste teda navštíviť Rakúsko či Poľsko, kde sa určite fantasticky zabavíte. Sú tam nádherné chaty, ktoré môžeš vidieť vo filmoch a zažijete tam aj takú nefalšovanú romantiku.

Aj Praha je na prielome rokov čarokrásna. Skúste sa ísť pozrieť priamo na námestie, ktoré je v tom období prekrásne. Alebo choďte na Karlov most, ktorý sa týči nad Vltavou. Odtiaľ budete mať na ohňostroj perfektný výhľad. Ten sa totiž odráža od vody a robí nádhernú scenériu aj na fotky na sociálne siete. Tam zažijete ten najkrajší Nový rok.

New York na Nový rok
zdroj: Unsplash/Ameer Basheer

Ak si ale možno na klišéovitejšie veci, skús zakotviť ďalej. Napríklad Times Square, Paríž či Sydney v Austrálii na Silvestra sú okúzľujúce. Síce tam bude kopec ľudí, no zažiješ jednu z najväčších osláv na svete.

Domáca zábava

Aj posedenie doma má čosi do seba. Tradičná večera a potom pokec pri stromčeku. Zasmejete sa na gauči bez stresov, pripravíte si koláče, jednohubky či chlebíčky a čosi popijete. Ak nechceš Nový rok stráviť s rodinou, pozvi si domov priateľov a bude to ešte väčšia zábava, čo povieš?

Nový rok
zdroj: Unsplash/myriamzilles

Nie je pravý čas iba na to, aby si hľadala dokonalé miesto, kde zažiješ najkrajší Nový rok zo všetkých. Pomaly by si mala začať premýšľať aj nad svojimi predsavzatiami či dokonca novoročnými želaniami, s ktorými ti taktiež veľmi radi poradíme.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie