Janka a Nena si založili vlastnú animačnú a eventovú agentúru aj napriek tomu, že študovali niečo diametrálne odlišné. Žijú si na svojej planéte, sú kamarátky, kolegyne a najviac z toho asi sestry od iných mamiek. Tvrdo pracujú na tom, aby si plnili sny, ukázali mladým ľuďom, že sa dá pracovať a zanechať vo svete hodnoty.

Svoju agentúru ste si založili ako dve mladé dievčatá. Nemali ste obavy, či strach začať podnikať?

Naša agentúra vznikla a to ako žiadna výnimka, samozrejme, že so všetkým čo k tomu patrí. Úprimne asi okrem strachu. Ten prišiel až časom. Keď sme si tak nejak uvedomili, že aaa ono to je skutočné. No a učili sme sa bojovať, predierať na trhu a strachu sa postaviť zoči voči.

zdroj: Neja agency

Čo vás nakoplo pri zakladaní spoločného biznisu? Vďaka čomu ste si povedali, že chcete začať podnikať?

Obe sme sa zhodli na tom, že to boli ľudia. Či už naši predošlí zamestnávatelia, pre ktorých sme boli len ďalšími rádovými zamestnancami a nemali sme možnosť rozvíjať sa, inovovať alebo ľudia vo všeobecnosti, ktorí kvôli strachu si sny neplnili, zanevreli, prestali sa tešiť a snívať, no a v neposlednom rade naše povahy. Vždy sme totiž chceli čosi viac ako naši rovesníci, šli si za tým a snažili sa. A snaha teda samozrejmosťou nebola.

Čo vás inšpirovalo k tomu, aby ste sa zamerali na túto sféru podnikania?

Znova nás inšpirovali ľudia. Chceli sme poskytovať a ponúkať úsmev, dobro, energiu pre hostí a návštevníkov všetkých našich obchodných partnerov a nádej, progres a prácu na sebe mladým ľuďom, ktorí pre nás pracujú, ktorých zamestnávame a ktorí sú takisto časťou našej agentúry. Je to množstvo dievčat a chlapcov, ktorí chcú takisto viac ako ich rovesníci a nepoznajú výhovorky.

No a takisto sme chceli priniesť na Slovensko to, čo je v zahraničí samozrejmosťou a tu sa vytráca. A teda radosť zo života, zážitok z prítomného okamihu a spomienky.

Ako váš sen, založiť si vlastnú agentúru vnímalo okolie?

V skratke – príliš trúfalo na tak mladé ženy. A áno, aj to najbližšie okolie.

Neodrádzala vás široká konkurencia alebo prípadné zlyhanie?

Viete, ono je to ako s kaderníkmi. Je ich veľa. Ale len jedna je tá vaša a len vy viete prečo. A tak je to s konkurenciou všade a vo všetkom. Tá dobrá konkurencia v tejto sfére nie je zas až tak široká a my sme sa od začiatku sústredili na našu prácu a neriešili prácu nikoho iného a toho sa držíme aj naďalej. A zlyhanie? Keď začnete a chcete to, viete prečo ste začali a úprimne sa do toho vložíte, na pomyslenie nad zlyhaním čas neostáva. 🙂

Aká je hlavná myšlienka vášho podnikania?

Celá naša agentúra sa riadi pár nosnými vecami a to je, že pracujeme pre ľudí. Vytvárame animácie pre deti, aktivity pre dospelých, eventy akéhokoľvek druhu, ale aj navštevujeme starobince a choré alebo chudobné deti, lebo im chceme počas obyčajných dní dodať pridanú hodnotu a zážitok.

Veľmi veľa „dospelákov“ vieme odreagovať a rozprúdiť párty, znovu v nich objaviť to dieťa, ktoré sa občas s prínosom práce a rýchleho diania stráca. Veľa deťom vstupujeme do života my a naši animátori až tak veľmi, že sme v kontakte niekoľko rokov a stretávame sa pravidelne u našich obchodných partnerov. A sú rodiny, ktoré chodia tam, kde sa naše služby poskytujú, lebo ich jednoducho majú radi. No a čo môže byť viac? To je to, prečo robíme, čo robíme a držíme sa myšlienky, že čo dáš, to dostaneš, že je lepšie nebrať energiu, ale tvoriť ju a že ten, kto horí, zapaľuje.

Aká bola vaša najzaujímavejšia zákazka?

Toto je veľmi ťažká otázka. Keďže ku každej zákazke pristupujeme inak, naplno, ako to my nazývame „s dušou“, je pre nás každá veľmi zaujímavá a samozrejme sme za každú vďačné. Ak ale máme byť konkrétne, milujeme spoluprácu s našimi dvoma obľúbenými aquaparkami, ktoré vedia čo chcú, sú otvorení inováciám a spolupráca s nimi je maximálne otvorená, ľudská a profesionálna zároveň.

Ako vyzerá váš bežný pracovný deň?

Každodenne nás čaká kancelária a riešenie mailovej a telefonickej komunikácie ohľadom prebiehajúcich spoluprác, nových zákaziek, opätovných spoluprác a podobne. Takisto každý deň riešime cenové kalkulácie, návrhy programov, nakoľko vytvárame a neobohrávame ohranú platňu. Pomedzi to cestovanie, osobné stretnutia, zadeľovanie pracovnej náplne našim šikovným koordinátorkám a prerozdeľovanie pracovných pozícii animátorom. Raz za čas pracovné pohovory a workshopy. Takto pracujeme od pondelka do piatka a víkendy, či sviatky sú väčšinou, my to nazývame – „v teréne“, kedy koordinujeme, kontrolujeme, moderujeme a jednoducho, aj vtedy, keď iní oddychujú, my ideme na plné obrátky. Najlepšie na tom je, že s radosťou. 🙂

View this post on Instagram

Organizovali sme Lifestyle večer, ktorý bol plný úžasnej atmosféry a tu je malá ukážka z neho 😊 Všetky fotky nájdete na fb: NEJA events and animation agency ĎAKUJEME všetkým 💜🙏 Hosťke @veronikaostrihonova Moderátorom @oliver.urda a @nenus_neja Tanečníkom @bdskrewsnv Speváckej skupine @carpemusic Fotografom @lubomirkusmirek_fotograf @matusmichlik Vizážistkám @monny_michlikova @evikavisage @sima_petrasova @gabrielabachledova Najkrajším a jedinečným modelkám 😍!! Dizajnérom a značkám @stay_weird_gazi @double_dee_store @julo.vere @mellien_design @svadobnysalonroyal Koordinátorom @verby33 @bianka.novak @wilkyden A všetkým, ktorí ste prišli a boli súčasťou 🙂 Za skvelú spoluprácu a priestor ďakujeme #caferazypoprad

A post shared by NEJA agentura (@neja_agentura) on

Máte zákazníkov iba zo Slovenska? Ak áno, máte ambíciu do budúcna zamerať sa aj na zahraničných zákazníkov?

Áno mali sme partnerov a zákazky len zo Slovenska. Od začiatku našej agentúry až po približne máj tohto roku, kedy sme v tendri vyhrali a stali sa hlavný obchodný partner pre susedov v Poľsku, a teda odvtedy máme pravidelnú a veľkú spoluprácu pri eventoch, ich organizovaní, koordinovaní a celkovom chode. Naša ambícia to bola a my sme tejto spolupráci veľmi vďačné. Vždy tvrdíme, že máme šťastie na tých najlepších obchodných partnerov! No a dobré skúsenosti nám nedovolia brániť sa teda aj zahraničným zákazníkom.

Keďže vás môžeme považovať za vzor pre mladých ľudí, aby sa nebáli robiť, čo ich baví, poprípade začať podnikať, čo by ste odporučili každému, kto má nejaký sen a chce sa mu venovať naplno?

Že nie je čas, strácať čas. 🙂 Ono to nie je len o úspechu, ale aj o veľmi ťažkých časoch. Musíte byť presvedčení tým čo chcete a ochotní venovať tomu všetok svoj čas, energiu a mať v povahe cieľavedomosť, rebelstvo a tak trocha sa vedieť nepos*ať, ak nejde o život. No a v neposlednom rade sa vyzbrojiť nekonečnou trpezlivosťou, či už pri byrokracii alebo výsledkoch tvrdej práce.

Ak si chcete plniť svoj sen a venovať sa mu naplno v mladom veku, respektíve v neočakávanom veku (tak to nazývame my, lebo nevieme, kto kedy vymyslel, že kedy je ten správny čas alebo vek), je potrebné sa vyzbrojiť voči závisti, podceňovaniu a predsudkom. No keď toto všetko zvládnete, tie výsledky prídu a nakopnú vás ešte viac ako ste si kedy predstavovali! 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.