To, že dnes nakupujeme v reťazcoch neznamená, že handmade práca tu nemá svoje miesto. Aj vďaka našim šikovným Slovenkám opäť milujeme slovenský folklór nielen vrámci hudby. Slovensko je krajina, ktorá sa od nepamäti pýši množstvom ľudových remesiel a ručnej výroby. Vybrali sme pre teba len malý zlomok šikovných báb, ktoré na Slovensku máme a ktoré tvoria takéto krásne handmade výrobky. A toto sú ony. 🙂

Tvoriť a ľúbiť

Blog a tvorba Tvoriť a ľúbiť si získala nejedného Slováka. Soňa Višňovská si s manželom založila vlastnú značku, ktorej produkty sú populárne i za hranicami našej krajiny. Spoločne sa venujú výrobe handmade výrobkov. Ich hrnčeky zo smaltu či tričká a plátené tašky s ľudovými motívmi sú naozaj obľúbené. Okrajovo však vyrábajú aj kožené zápisníky a diáre. Soňa o sebe hovorí, že je žienka s chuťou tvoriť a ľúbiť, a že tvorila už odmalička, kedy vždy túžila po vlastnej galantérií. Na jej blogu aj instagrame nájdeš veľa DIY návodov na milé veci, alebo si rovno môžeš objednať krásne hrnčeky či tašky.

View this post on Instagram

Svadobnosti. ♥️ #tvoritalubit

A post shared by Soňa Višňovská (@tvorit_a_lubit) on

Dajana Rodriguez

Mladá, krásna a ambiciózna. Taká je študentka Dajana Rodriguez, ktorá svoje umelecké cítenie preniesla do kože. Konkrétne do kožených kabeliek, ktoré pred niekoľkými rokmi začala so svojou mamou vyrábať. Ako sama hovorí, svoj biznis začala s tým, že jednoducho potrebovala novú kabelku, ale žiadnu nenašla, tak si ju jednoducho ušila. Ambiciózna Partizánčanka predáva kabelky do celého sveta, má stálu klientelu aj medzi známymi ľuďmi a do budúcna by chcela rozbehnúť rodinnú firmu.

View this post on Instagram

Milé dámy 😊 Pripravila som si pre Vás malé, no verím, že milé prekvapenie. Všetky kabelky z predpredaja kolekcie Srdce Európy, na ktoré už netrpezlivo čakáte, Vám prídu v špeci darčekovom a veľmi luxusnom balení a to zdarma. Verím, že otváranie zásielky 🎁 bude pre Vás ozajstným zážitkom ❤ Tento týždeň by malo balenie ku nám doraziť a potom už sľubujem, že objednávky rozpošleme expresne ku Vám. Poznáte ma a viete, že chcem aby bolo všetko najlepšie ako sa len dá a tak verím, že ešte pár dni spoločne počkáme. Verte mi, na toto sa naozaj oplatí počkať 😉 Celú kolekciu nájdete na www.dajanarodriguez.com #slovakia #design #embroidered #designer #handbag #purse #kosice #folk @jaroslavawurllkocanova

A post shared by Dajana Rodriguez (@dajanarodriguez) on

Doplnky od Mišky

Miškine prstene, náhrdelníky a náušnice ti okamžite učarujú svojou originalitou. Miška sa venuje hlavne ručne šitým soutache náušniciam. V poslednom čase sa jej začali veľmi páčiť  handmade výrobky, a preto sa rozhodla tvoriť vlastné handmade soutache náušnice, ku ktorým nedávno začala vyrábať aj náhrdelníky, náramky a prstene.

Tak táto fotka je moja srdcovka 🙂 Na fotke môžete vidieť nielen moje náušničky, ale tiež krásnu partu od Sohemi Art…

Gepostet von Doplnky od Mišky am Freitag, 8. Dezember 2017

Dnešný mohutný korálkový náramok, aj keď zatiaľ len skúšobný 🙂

Gepostet von Doplnky od Mišky am Dienstag, 13. März 2018

 

Magaela Accesories

Magaela vznikla v malej dielničke v Rakúsku v roku 2013. Ako sama píše na svojom webe: „Na začiatku bola chuť tvoriť a vyplniť voľný čas popri škole. Začalo to fimom, pokračovalo ručne šitými náušnicami a dnes je Magaela hlavne o kvetinových doplnkoch pre ženy, ktoré veria v krásu okolo seba. Prvú čelenku som  urobila pre seba, dnes tvoríme hlavne pre ľudí.“ Tvorba Magaely ponúka rôzne originálne mikiny, šaty, hrnčeky či kvetinové čelenky.

Folková

Karolína Hrušková pochádza z Horehronia a jej láska k remeslu ju priviedla až k modrotlači, ktorá jej skutočne učarovala. Mladá Slovenka odmalička rada tvorí a handmade záľube prepadla už počas štúdia. Dnes je jej značka Folková na svete už 2 a pol roka a na konte má viac takmer 500 predaných výrobkov. Najviac sa špecializuje na výrobu vyšívaných opaskov, sukní či tašiek, ale aj pánskych doplnkov, ako sú motýliky a kravaty. Čarovné drevené a vyšívané motýliky tvorí aj v dámskej verzii.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.