instagram.com/devana.art

Znovu sa presviedčame o tom, že na Slovensku máme plno šikovných a talentovaných ľudí, o ktorých sa ale málo hovorí. Jednou z nich je aj ilustrátorka Kristína, ktorá vystupuje pod umeleckým menom Devana Art. Jej prácou je vytváranie personalizovaných ilustrácií, ktoré si môžeš aj ty sama u nej objednať.

Kristínku sme trochu vyspovedali a na úvod nás zaujímalo, ako sa k tejto práci vôbec dostala. „Kreslím odmalička, neskôr som chodila na strednú umeleckú školu v Nitre a po skončení som sa začala venovať ilustráciám. Nebolo to hneď so zámerom živiť sa tým, ale ilustrácie mali pozitívny ohlas, tak som sa tomu postupne venovala viac a viac. Tvorbe personalizovaných ilustrácií sa venujem približne od januára 2018.“

Dnes je tvorba ilustrácií jej hlavnou prácou, no zo začiatku mala aj ona sama obavy. „Áno, bolo to náročné, ako hocijaký iný nástup do nového zamestnania. Zo začiatku hlavne tá celková neistota pravidelného zárobku.“ V týchto dňoch má ale práce viac než dosť a ak máš záujem o jej ilustráciu, musíš jej napísať, aby ste sa dohodli na spoločnom termíne. Ak by si mala záujem o vianočné ilustrácie, najlepšie je objednať sa už teraz, pretože jej kalendár sa pomaly zapĺňa.

zdroj: instagram.com/devana.art

Kika vytvára personalizované ilustrácie v aplikácii Procreate a celý čas pracuje na tablete iPad Pro. A ako dlho vlastne trvá vytvorenie jednej ilustrácie? „To je veľmi individuálne. Záleží to od jej zložitosti a hlavne počtu prvkov na ilustrácii a tiež od počtu osôb. Ale priemerne od 3 až 12 hodín.“

Inšpiráciu na tvorbu čerpá všade vo svojom okolí, ale taktiež nevynechá ani Instagram či Pinterest. „Horšie je, keď ma chytí taká totálna nechuť ku kresleniu. Najlepšie mi na takúto stratu inšpirácie/motivácie zaberá pauza od kreslenia. Napríklad ísť do prírody alebo jednoducho začať robiť inú činnosť,“ prezradila fanúšikom na Instagrame.

Na jej instagramovom profile nájdeš ilustrácie aj známych osobností, napríklad vizážistky Lucid Style či influencerky Bianky Rumanovej. Taktiež sa tam nachádzajú diela, ktoré vytvorila pre svojich fanúšikov. Dvakrát už napríklad pripravila #sixfanartschallenge, kedy si oni mohli vybrať, čo má nakresliť. Na základe predlohy v podobe fotografie dokáže Kristínka vytvoriť naozaj nádhernú ilustráciu, ktorú si môžeš napríklad vytlačiť a zavesiť na stenu ako obraz.

Ak by ťa zaujímalo, ako vznikajú jednotlivé ilustrácie, vo výbere stories na jej profile si môžeš pozrieť, ako celý proces prebieha. Na záver nás zaujímalo, či má nejakú obľúbenú ilustráciu, ktorú vytvorila. „Nemám žiadnu ilustráciu, na ktorú by som bola nejako viac alebo menej pyšná, mám ich rada všetky. Teda okrem tých období, kedy mám pocit, že všetko čo vytvorím je zlé, ale také obdobia musia prísť… vždy ma posunú o krôčik vpred :-)“

My si ale myslíme, že Kristínka má skutočný talent, o čom svedčia aj jej výtvory. Pozri si ich a ak sa ti zapáčia, neváhaj a môžeš ju sama kontaktovať.

Viac z kategórieLife