Žena v náručí muža

Láska vie občas roztočiť naozaj zvláštne koleso udalostí. Stretneš muža, do ktorého sa zamiluješ, žiješ v predstave, že toto je vzťah, ktorý je ten pravý, keď v tom zrazu príde iný chlap. Lepší. Príťažlivejší? Nevieš mu odolať, túžiš po ňom, no výčitky svedomia z toho, že by si ublížila tomu „prvému“, ťa držia na uzde. Čo s tým, keď si zadaná?

Nemáš srdce z kameňa. Nedokážeš ho len tak opustiť, povedať mu zbohom, keď ani netuší, že po nociach snívaš o tom, že ťa drží v náručí nejaký iný chlap. Svedomie ťa hryzie, pretože si nezaslúži, aby si mu bodla do srdca nôž, no tým, že chceš zachrániť jeho šťastie, prichádzaš o to vlastné. Obetuješ sa, len aby si nikomu neublížila? Alebo to riskneš?

Keď si zadaná, cítiš sa pod tlakom

Dá sa to vôbec? Milovať dvoch mužov naraz? Dá, aj keď iným spôsobom. A možno niekde vo svojej hĺbke duše vieš, že partnera skutočne neľúbiš, no určité skutočnosti ti nedovolia opustiť ho kvôli tomu, že ho má niekto nahradiť. Sme spolu už dlho. Mám v ňom istotu. A čo deti? Čo ak to nevyjde? Otázky, ktoré ti hlavou letia každý jeden večer. Zaspávaš pri ňom tak blízko, no srdcom si tak ďaleko.

Nech ti hovorí kto chce, čo chce. Nik ti nepovie, čo máš robiť. Ani to, čo je správne. Pretože správne je len to, ako sa sama rozhodneš. Napovieme ti len, že by to malo byť tak, aby si sa viac netrápila, ale dovolila životu spoznať to, po čom tak túžiš. Rozum niekedy nemá šancu, city sú silnejšie, než čokoľvek iné.

Žena a muž sa pozerajú na mesto
zdroj: Pexels/Sami Abdullah

A láska? Tá vie byť pekne krutá. Alebo nám len otvára oči a školí vo svojich vlastných pravidlách? Jedno je isté, nikdy jej nezabrániš, aby vstúpila do tvojho života. Niekedy sa objaví v očiach, ktoré má iný muž, než ten, ktorého pred svetom nazývaš partnerom.

Prečítaj si aj náš článok o znakoch, že sa váš vzťah už nedá zachrániť. Možno ti pomôže pri rozhodovaní. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating