Hanbíš sa ísť do fitka
Unsplash/Derick McKinney, Unsplash/subtlecinematics

Každý z nás raz bol začiatočník a možno sa bál či hanbil ísť do fitka. Každý si predstavuje, že tam obrovskí chlapi zdvíhajú stokilové závažia a tvária sa pri tom ako majstri sveta. Tiež sa bojíš, že sa ti tam niekto vysmeje, pretože nebudeš vedieť cvičiť na strojoch.

Ak ale naopak, chceš niekoho vo fitku zaujať, vsaď na náš článok, pomocou ktorého zistíš, v akom outfite zaručene očaríš každého chlapa alebo ako zapôsobiť na chalana vo fitku. Teraz ti ale povieme niečo o tom, čo robiť, keď sa hanbíš ísť do posilňovne. Pomocou našich rád svoj strach určite prekonáš.

Dievča cvičí vo fitness centre
zdroj: Unsplash/dncerullo

Pomôž si sociálnymi sieťami

Na sociálnych sieťach teraz nájdeš neuveriteľné množstvo fitness trénerov a influencerov, ktorí ti veľmi radi poradia v oblasti cvičenia na strojoch. Priamo na to sa špecializuje sympatická Slovenka žijúca v Brne, ktorú nájdeš aj na TikToku pod menom @janka_tkacova. Ukáže ti, ako obsluhovať stroje, ako si nastaviť jednotlivé parametre a dokonca ti poradí aj v oblasti výživy.

@janka_tkacova

Už žiadne nervy z posunutej lavičky! #gymtips #fitnesstips #cviceni #hipthrust #workout #gymbeginner

♬ Once upon a time x I love it – DJ Hunny Bee

Preštuduj si to

Tento bod svojou troškou dopĺňa ten predošlý. Ak sa hanbíš či bojíš ísť do fitka, pomôže ti to prekonať aj dôkladná príprava. Na internete teraz nájdeš kopec rád, ako cvičiť, čo nerobiť pri chudnutí alebo naberaní svalstva.

Všetky tieto problematiky treba mať v malíčku a pomôžeme ti s tým aj našimi článkami. Písali sme ti napríklad aj o tom, či sa dá schudnúť za 10 dní. Odpovedali sme aj na odvekú otázku ako schudnúť z brucha, no poradili sme ti aj to, ako nabrať svaly.

Fitness centrum
zdroj: Unsplash/Luis Vidal

Nájdi si sparing partnera

Začiatky sú ťažké všade a preto je dobré, keď máš svojho partnera, ktorý ti bude určitou podporou a oporou. Všetko je lepšie, keď ste dvaja. Aj to má ale svoje pre a proti. Pozitívom je napríklad to, že sa vo fitku zasmejete, zabavíte a budeš sa mať aj s kým porozprávať a poradiť. Prípadne, ak si budeš chcieť natočiť svoj tréning, hravo to spraví tvoj sparing partner.

Veľkým negatívom ale je, že si nemôžeš pustiť hudbu do uší, ktorá by ťa mohla vyhecovať a kvôli nej by si mohla podať lepší výkon. A zlé je aj to, že keď ste dvaja kamaráti, možno sa budete viac smiať a zabávať, ako cvičiť, čo zníži vašu efektivitu.

Žena trénuje
zdroj: Unsplash/Sven Mieke

Ak sa hanbíš ísť do fitka, skús aj tieto tipy

Ak sa bojíš trapasu, skús si na niekoľko tréningov zaplatiť fitness trénera, ktorý ti všetko vysvetlí a ukáže. Niektorí dokonca ponúkajú aj prípravu jedálnička na mieru. Hoci si nejakú sumu priplatíš, no určite to stojí za to, pretože budeš vyzerať ako bohyňa.

Keď sa ale ešte stále hanbíš, pomôže ti tam jednoduchá vec. Na hlavu ti stačí dať šiltovku, pomocou ktorej schováš tvár a ak sa ti podarí vytvoriť nejaký trapas, nikto nebude vedieť, kto ho naozaj spravil a ako bonus, vďaka nej ti nebudú padať vlasy do tváre.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness