Možno ti to už niekoľkokrát bolo vytknuté. Ledva si vypočuješ názor niekoho iného a stále si ideš len to svoje. Hoci to pôsobí negatívne, aj tvrdohlavosť dokáže byť prospešná. Si vďaka nej odhodlaná a nedáš sa ľahko zmanipulovať. Portál Power of Positivity, Elite daily a Business woman media uviedli jej ďalšie pozitívne vlastnosti.

Vieš, čo chceš od života

Máš vlastné ciele a perspektívu, ktorou sa riadiš. Čo je najdôležitejšie, neupustíš zo svojich hodnôt. Samozrejme, v živote sú podstatné aj rady od kamarátov alebo najbližších, no ty sama vieš, čo je pre teba najlepšie. Preto si rodený pracant a nezastavia ťa nijaké prekážky. Si odhodlaná. Vieš, čo chceš.

Dokážeš sa ozvať

Rozpútala sa niekde veľká debata a ty nebudeš ticho len preto, že by sa vaše názory nezhodovali. Práve naopak. Máš otvorenú myseľ a nebojíš sa obhajovať svoje myšlienky. Vypočuješ si aj ostatných, no ak vieš, že máš v niečom pravdu, bojuješ za to. Nenecháš si skákať po hlave a aj keby niekto povedal, že si tvrdohlavá, ber to ako kompliment. Si bojovníčka.

Dávaš na vlastnú intuíciu

Ako sme vyššie uviedli, ty si jediná, ktorá vie, čo je pre teba najlepšie. Nech by ti už ktokoľvek povedal čokoľvek, aj tak sa zariadiš podľa seba. Vždy dáš na hlas tvojho srdca a intuície. Aj keby si sa mala popáliť, stojí to za to. Neskôr by si možno ľutovala, že si sa nechala ovplyvniť ostatnými. Preto máš vlastnú hlavu a svojské pravidlá.

Si vytrvalá

Nech by už išlo o vzťahy, prácu, školu, či iné záležitosti, nevzdáš to pri prvých problémoch. Nič také sa k tebe nehodí. Vieš, že život nie je žiadna ružová rozprávka, a preto si ochotná zotrvať aj v ťažkých časoch. Neodídeš z bojového poľa len tak a snažíš sa do poslednej chvíle. Kým v tom vidíš ešte zmysel. Zároveň sa nebojíš pozrieť pravde do očí a presne vieš, kedy treba odísť.

Mohla by si inšpirovať ostatných

Keď dosiahneme v živote nejaký úspech, či už malý alebo menší, naše okolie nás môže obdivovať. Zrejme si už počula otázky typu: „Ako si to dokázala?“ Jednoducho. Tvrdohlavo si si išla za svojim cieľom a bola si nekompromisná. Nedovolila si, aby ti niekto stál v  ceste. Toto mnoho ľudí nedokáže a vystúpenie z komfortnej zóny je pre nich akási forma sci-fi. Lenže ty si presný opak a môžeš byť za to na seba patrične hrdá. Presne toto je pozitívum tvrdohlavosti.

Zdroj: Power of Positivity, Elite daily a Business woman media

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.