Photo by Andre Furtado from Pexels

Prechádzky nocou, letná láska a romantické večery. Okej, možno to nie je tvoj prípad, no nezúfaj. Hej, byť single počas voľných dní a pozerať sa na zaľúbencov nie je najlepšia činnosť, ale naozaj chceš stráviť leto takto? Dám ti pár tipov na to, ako si leto užiješ aj sama a nakoniec to bude lepšie ako s niekým iným.

1. Starostlivosť o telo a tvár

Dobre, je síce leto, ale nie každý deň bude krásne slnečný, a tak ho využi vo svoj prospech. Skús svoju rannú rutinu premeniť na takú celodennú. Dobrými pomocníkmi sú masky na tvár, ktoré ti pomôžu s nedokonalosťami tváre a ty sa budeš cítiť lepšie. Ranná sprcha, po ktorej sa budeš cítiť sviežo tiež nie je na zahodenie. Skús po nej použiť organické, vyživujúce telové mlieko.

2. Čas na dobrú knihu

Po všetkých tých ranných rutinách je dobré nájsť si svoje miestečko a prečítať pár stránok z dobrej knihy. Sú knihy, ktoré ťa niečo naučia, knihy, ktoré sú dobrými klasikami, ale aj také, ktoré sú písané poeticky. Ktorú si teda vybrať?

Dobrým spoločníkom je kniha od autora Marka Mansona – Jemné umenie ako mať veci v paži, ale verím, že o tej si už počula. Môžeš sa ale vrátiť aj k nejakej klasike, čo tak Jana Eyrová? Ja som si na toto leto vybrala knihu od slovenského autora, Sila rozumu v bláznivej dobe.

3. Dúšok kávy

Starať sa o telo je dôležité, no ja sa starám aj o to, aby som pri knihe nezaspal,a a tak si teda vždy vyberám dobrú kávu, ktorá mi pomôže prekonať túžbu na spánok. Káva ti pomôže aj v tom, aby si sa počas dňa cítila svieža a svoja. Viem, že si milovníčka kávy a tento bod ťa potešil.

4. Milujem svoje telo

Verím, že si určite skvelá kuchárka a ak aj nie, tak verím, že na jedlo nedáš dopustiť. Mojím obľúbeným je v lete niečo svieže, kde môžem dať všetky farby záhrady. Dobré šaláty, o ktoré nie je v lete núdza, by si mohla počas svojho dňa vyskúšať aj ty. Taktiež sú skvelé ovocné smoothie, nebudeme si klamať, najlepšie domáce. Nezabudni v lete aj hydratovať a piť veľa vody a dobrých limonád, ktoré si môžeš urobiť jednoducho z čerstvých pomarančov, limetiek a citrónu.

5. Usporiadanie myšlienok

Myslím, že prichádza čas na tú najdôležitejšiu časť dňa. Je veľmi dôležité, aby si prijala fakt, že nie vždy príde slnko, no niekde bude stále svetlo. Je len na tebe, ako si každé ráno nastavíš myseľ a tu je pár rád pre teba.

Hlavne si každé ráno povedz, že je čas urobiť všetko a nie nič. Povedz si, že si krásna žena, ktorá v sebe nosí všetky krásy sveta a raz ich niekto objaví. Raz ich objavíš ty sama po malých kúskoch a nakoniec budeš spokojná s každým ránom, ktoré budeš tráviť sama so sebou. Pretože byť single nie je vôbec zlé.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife