Ružové okuliare, ktoré máme nasadené príliš dlho. Všetko sa zdalo byť tak jednoduché a naozaj bolo. Všetko bolo jednoduché, kým neprišli bolesti, straty a hľadanie samej seba. Ako sa z usmievavej princeznej stala kráľovná hodná lásky?

Chce to čas. Chce to pochopenie. Bola si princezná, ktorá poznala lásku od rodičov, priateľov a bola si šťastná. Nikdy ti nenapadlo myslieť si, že nie si hodná lásky. Všetko sa ale končí a tak si aj ty vyrástla a začala spoznávať svet vlastnými očami.

Jedno ráno si sa zobudila a vedela si, že niečo nie je v poriadku. Chcela si žiť. Poznať lásku. Poznať krásy sveta a všetko, čo si dovtedy nemohla. Prišlo to pomaly a veľmi postupne. Začala si vnímať, že premýšľaš sama za seba, že každé rozhodnutie je len tvoje a nemusíš sa pýtať rodičov.

Zistila si, že svet je krásne, no náročné miesto, v ktorom sa pomaličky učíš žiť. Našla si duše, ktoré ťa chápali a podporovali, či naopak radili, ak si sa rozhodovala nesprávne. Mali tvoje srdce a ty si mala to ich. Z princeznej sa pomaly stávala kráľovná.

Bola si samostatná a múdra. Nebála si sa života a chcela si poznať lásku, ktorá časom prišla. Spoznala si princa, ktorý bojoval o tvoje srdce, no bojoval ako rytier alebo ako pyšný princ? Časom ťa zlomil a ostala si sama. Bola si nútená nájsť v sebe tú kráľovnú, ktorú zlomila krehká láska.

Musíš si veriť. Musíš vedieť, že každá láska končí, kým nebudeš milovať samú seba ako kráľovnú. Chcem, aby si vedela, že si hodná lásky bez ohľadu na to, čo si myslia iní alebo koľkokrát ťa pyšný princ zlomil. Nebol pre teba. Ešte nedospel. Ty si nebola pre neho a tak by to nemalo význam. Daj si čas.

Miluj sa a venuj sa svojmu rastu, pretože len ty si dokážeš dať presne takú lásku, akú potrebuješ. Hej, a … potom príde ten úprimný kráľ.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.