Asi každá žena je do istej miery trochu zvedavá. Sledujeme najnovšie správy, zaujíma nás kto, kde, s kým a čo robili. Vo vzťahu by sme najradšej vedeli o každom kroku nášho partnera, a ak nám niekto nechce niečo povedať, sme celé nesvoje. 

Zvedavosť sama o sebe nie je až taká zlá. Zaujímame sa o to, čo sa deje okolo nás a niekedy to robí náš život bohatším, zmysluplnejším, dobrodružnejším a zaujímavejším. Pravdou je, že zvedavosť sa netýka len najnovších klebiet. Zvedaví ľudia sa radi vzdelávajú, chcú sa učiť nové veci, a len tak ľahko im niečo neunikne.

Zvedavých ľudí zväčša spájajú niektoré rovnaké vlastnosti. Nájdeš sa v tom aj ty?

Si dobrá poslucháčka

Keďže chceš vedieť o všetkom, rada sa dozvedáš nové informácie od ľudí vo svojom okolí. Niekedy ich necháš vyrozprávať a z ich slov si vezmeš len to, čo naozaj potrebuješ. To však neznamená, že by si ich nepočúvala. Jednoducho filtruješ medzi tým, čo je pre teba prospešné, a čo nie. Ľudia s tebou radi trávia čas, pretože ťa považujú za bútľavú vŕbu.

Si sčítaná a ovládaš veľa faktov

Veľa ľudí o tebe hovorí, že si múdra alebo inteligentná. Keďže sa neustále vzdelávaš a hľadáš nové zaujímavé podnety, si naozaj sčítaná a ovládaš veľa faktov, ktoré bežní ľudia ignorujú. Niekedy však fakty vyrovnávaš aj odľahčeným bulvárom, pri ktorom nemusíš tak veľa premýšľať.

Ak niečo nevieš, priznáš si to

Máme celý život na to, aby sme sa učili a vzdelávali. Ak niečo nevieš alebo neovládaš, berieš to ako normálnu vec a v najbližšom období popracuješ na tom, aby si to zmenila. Nebudeš sa predsa hanbiť za niečo, čo zatiaľ nevieš. Ovládaš kopec iných vecí.

Si trpezlivá

Učenie je beh na dlhú trať a nikdy sa nenaučíš všetko za krátky čas. To si uvedomuješ a robí to z teba trpezlivého človeka. Vieš, že nedostaneš hneď všetko vtedy, kedy by si chcela. Čakať sa niekedy naozaj oplatí.

Nežiješ v minulosti

To čo bolo, bolo. Z minulosti si vezmeš ponaučenie a snažíš sa ho aplikovať do prítomnosti a šťastnej budúcnosti. Dôležité je pre teba pozerať vpred a zameriavať sa na to, čo ťa ešte čaká. Ako by si mohla svoje vedomosti zužitkovať? Hľadáš rôzne možnosti, ako by si mohla pomôcť aj iným ľuďom.

Niekedy povieš aj to, čo netreba

Tvoja zvedavosť však so sebou nesie aj jednu negatívnu vlastnosť, a to, že si nedávaš pozor na jazyk a niekedy povieš aj to, čo je nevhodné. Ty si to však v tej chvíli neuvedomuješ a príde ti to prirodzené. Tvoja zvedavosť ťa niekedy zvádza na zlé chodníčky klebetenia. Pozor na to.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.