Možno to bude znieť ako klišé a ide o posledné veci, ktoré by si chcela práve počuť. Pravdou však je, že ti naozaj dokážu pomôcť preniesť sa cez bolestivý rozchod. 

Dôležité je, aby si po rozchode neostávala sama, ale aby si sa obklopila svojou najbližšou rodinou či priateľmi. Práve oni ti dokážu pomôcť a postarajú sa o to, aby si nad rozchodom tak veľmi nepremýšľala a aby si nebola smutná. Postarajú sa o tom, aby si sa dala dokopy a aby si opäť začala poriadne žiť.

Niekedy úplne stačia slová plné povzbudenia. Aj keď ich nechceš počúvať, potrebuješ to.

„Som tu pre teba.“

Teraz naozaj potrebuješ niekoho, kto bude pri tebe a kto ti pomôže preniesť sa cez rozchod. A potrebuješ počuť, že sa na danú osobu môžeš naozaj spoľahnúť.

„Si silná. Budeš v poriadku.“

Teraz si myslíš, že si najslabšia a nezvládneš to. Potrebuješ však počuť, že si silná. Áno, naozaj si. A zvládneš to. Svet sa nezrúti a ty budeš opäť šťastná.

„Všetko sa deje z nejakého dôvodu.“

Veríš na osud? Ak nie, mala by si. Naozaj sa všetko deje z nejakého dôvodu a čo sa má stať, stane sa. Musíš sa rozlúčiť s touto láskou, aby si do svojho života pustila novú, ešte krajšiu a tú pravú. Ak však budeš stále zúfať, možno ti šanca pretečie pomedzi prsty.

„Nestrácaj nádej.“

Neboj sa, neostaneš až do smrti sama. Maj oči otvorené a prijmi novú lásku s otvorenou náručou. Ak teraz na lásku zanevrieš, tvoj život bude nenaplnený.

„Čas všetko vylieči.“

Zíde z očí, zíde z mysle? Áno, časom ťa to bude bolieť stále menej a menej, aj keď si teraz myslíš, že nie. Čas je najlepší liek.

„Je to jeho škoda.“

Prečo by si sa mala práve ty trápiť? On predsa prišiel o skvelú babu, s ktorou mohol byť šťastný. Si skvelá a každý ďalší chlap môže byť tým najšťastnejším, ak si ťa získa. Mala by si poznať svoju hodnotu. Ty si zaslúžiš skutočné šťastie.

„Poďme spolu na drink.“

Niekedy je potrebné sa trochu odreagovať a pohárik môže trochu pomôcť. Aspoň na chvíľu zabudneš na svoje problémy a budeš sa cítiť uvoľnene. Navyše, ak budeš v dobrej spoločnosti, máš vyhraté.

Ešte stále si myslíš, že sa z rozchodu nedostaneš? Ale prosím ťa, stávajú sa aj horšie veci. Naozaj musíš uveriť týmto slovám. Si silná a prekonáš to. Zaslúžiš si novú lásku, ktorá ťa naozaj urobí šťastnou. Len maj oči otvorené.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.