Instagram/evelynjefresh

Sebaláska je pre ženu v dnešnej dobe veľmi dôležitá. Keď sa z každej strany valí hejt na tvoju postavu, výzor, obliekanie, alebo iné nedokonalosti, o ktorých sama vieš, no snažíš sa ich stále skrývať. Naučila si sa s nimi žiť, no nemiluješ ich. Miluješ len tie veci na sebe, ktoré ty vidíš ako dokonalé, ostatné sa snažíš zakrývať a nemyslieť na ne.

K tomu patrí aj sebavedomie, ktoré sa nedá hrať celý život a len pred priateľmi, musíš si ho pestovať a starať sa o obe tieto vlastnosti ako o kvietky, ktoré ti budú robiť radosť po zvyšok života. 

Ak máš určitú dávku sebavedomia a sebalásky, tak si šťastná žena, ktorú nevykoľají ani škaredý komentár, zlý úmysel druhej strany či hejt. Ak však sebalásku len hráš pred okolím, doma ťa to utápa viac, ako nutné. 

Otestuj sa v našom kvíze a zisti, ako na tom naozaj si. Sedem obyčajných otázok dokáže o tebe odhaliť skutočnú pravdu.

Obliekaš si to čo sa ti páči? To, čo si predstavuješ, čo srdiečkuješ na Instagrame?

Pri chôdzi medzi obchodmi, do mesta či na prechádzke so psom, pozeráš kam?

Ak ideš von do spoločnosti, zaujíma ťa viac to, ako vyzeráš, alebo ako ťa budú ľudia vnímať?

Kritiku nemá nikto rád. Ak ti niekto povie svoj názor, v ktorom cítiť kritiku tvojho chovania alebo výzoru, ako reaguješ?

Pozeráš sa na seba do zrkadla?

Ako vyzerá tvoj Instagram? Máš tam svoje selfie?

Dala by si si odstrániť svoje nedokonalosti ak by bola možnosť?

Si naozaj sebavedomá alebo to len HRÁŠ? Týchto 7 otázok ťa ihneď preverí
Sebavedomie sa stratilo
Si nesebavedomá a lásku k sebe samej si musíš poctivo vybudovať. Si krásna žena, ktorá sa nemá za čo hanbiť. Tvoje nedokonalosti sú tvojou doménou a keď sa naučíš milovať samu seba, len vtedy uvidíš aké je krásne byť ženou. Skús robiť malé kroky k tomu, aby si si raz mohla povedať, že som žena a milujem to, som žena a nebojím sa obliecť si aj sukňu, ktorá sa iným nepáči. Páči sa mi chodiť so vztýčenou hlavou a milovať svoje strie, celulitídu či úzke pery.
Len to hráš
Svoju sebalásku a sebavedomie len hráš. Pred ostatnými sa tváriš, že miluješ seba, svoje telo aj svoj štýl, no za zavretými dverami svojho bytu či izby, si kôpka nešťastia, ktorá sa hanbí za svoje telo a svoju ženskosť. Svoje sebavedomie vyťahuješ a vlastne navliekaš sa do neho len keď ideš medzi ľudí. Skús ho však pestovať. Celý život nemôžeš hrať niečo, čo úprimne necítiš.
Sebavedomá krásna žena
Miluješ seba, svoje telo, svoje nedokonalosti ale vieš oceniť aj krásne veci. Si dokonalá žena, ktorá presne vie, že ide len o to milovať seba. So sebavedomím to však netreba preháňať a tak skús pomôcť kamoške, ktorá sa trápi. Je dôležité, aby sme si navzájom pomáhali.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieKvízy