Poradie narodenia môže ovplyvniť celú osobnosť daného človeka, a tak aj jeho vzťahy či životné postoje. To, ako ťa vnímajú ľudia a aká si vo vzťahu, môže byť aj vďaka tomu, kedy si sa narodila a aké máš rodinné vzťahy.  

Prvorodené dieťa

Ak si prvorodená, máš tendenciu byť dokonalá, spoľahlivá, opatrná a snažíš sa všetko robiť na sto percent. Neznášaš, keď sa vo vzťahu niekto ponáhľa, ty radšej ideš krok za krokom, pretože ti to príde oveľa účinnejšie. Si veľmi zodpovedná už len z hľadiska toho, že si vždy musela dávať pozor aj na mladšieho súrodenca. Tvoje termíny sú vždy dobre naplánované a máš tendenciu sa neustále zdokonaľovať aj v maličkostiach, ktoré nie sú potrebné.

Niekedy sa až príliš snažíš a veci moc analyzuješ, čo ti spôsobuje občasnú paniku. Nerada si vychutnávaš len rýchle vzťahy, na to ty nie si. Skôr sa sústredíš na niečo dlhodobejšie, čo má zmysel.

Druhorodená

Ako stredné dieťa si nezávislá, empatická a máš pochopenie. Zároveň si však občas vzpurná a rada sa búriš, len tak, pre zábavu. Robíš aj veci, ktoré nie sú od teba vždy očakávané a je u teba niekedy ťažko predpokladať, čo urobíš. Vieš počúvať, nemáš príliš vysoké ego a si vlastne taká parťáčka do pohody, ktorú má každý rád. Občas si však nerozhodná, čo sa môže prejaviť na tvojich vzťahoch. Si však ochotná skúšať nové veci a nepohrdneš ani rande na slepo.

V krátkodobých, ale aj v dlhodobých vzťahoch sa snažíš vyhnúť konfliktom, no potrebuješ niekoho, kto bude rešpektovať tvoju nezávislosť a slobodu.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

Posledná narodená

Posledné dieťa rodiny je vo väčšine prípadov bezstarostné a milujúce. Má veľmi pevné vzťahy, ktoré si stráži a má veľmi veľa priateľov. Vie, kde sú najlepšie miesta na cestovanie, kde sa dá ísť skvele najesť a kto je ten najzaujímavejší človek. Skrátka si užíva život a nič ho len tak neprekvapí. Je to taký rodený bohém, ktorý si však váži ľudí okolo seba. Je pokojný, uvedomelý a sociálne vedomý.

Niekedy môže byť tento človek dosť naivný a až príliš optimistický, preto je rád, ak má vo svojom živote niekoho, kto je mu verný a veľmi si potrpí na vzťahy. Môže tiež cítiť nárok na neustálu pozornosť. V dlhodobých vzťahoch potrebuje vyspelého partnera, ktorý ho podrží a uzemní.

Jedináčik 

Ako jedináčik si sebestačná, pracovitá a si perfekcionista. Miluješ svoj čas a všetko rada robíš sama. Vo vzťahu potrebuješ partnera, ktorý bude veľmi podobný tvojej povahe a ktorý ti dáva slobodu, no zároveň istotu. Máš radšej pár skvelých priateľov, ktorým môžeš dôverovať a s ktorými často tráviš čas. Prirodzene dávaš veľkú energiu do vzťahov, ak sa ti vracia, si ten najšťastnejší človek.

 

zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.