Citlivá osoba

Ak si citlivá osoba, máš to v živote trošku náročnejšie, než ostatní ľudia. Všetko príliš prežívaš, ostro reaguješ na veci a aj si ich príliš pripúšťaš k srdcu. Nie je to zlé, ale občas to môže byť pre teba únavné. Zabojuješ s tým vďaka týmto 3 tipom. 

Oddeľuj emócie od skutočnosti

Napríklad, šéf v práci povedal, že oddeleniu, kde zhodou náhod pracuješ aj ty, sa začalo menej dariť. V ten moment ťa ovládnu emócie a môžeš si začať myslieť, že sa to týka práve tvojho výkonu, a že ty nie si dostatočne dobrá.

Povinnosti na jar
zdroj: Unsplash/bruce mars

Presne v tento moment by si sa mala posnažiť oddeliť emócie od reality. Objektívne zhodnoť svoj výkon, a ak robíš naozaj všetko potrebné, tak pochop, že tvoj šéf to myslel všeobecne a nie konkrétne na teba. Uvedom si, že realita sa vôbec nestotožňuje s tým, čo cítiš a tieto emócie sú teraz pre teba skôr deštruktívne a unavujúce.

Upresňuj

Túto schopnosť by mali ovládať nielen vysoko citliví ľudia, ale ideálne každý človek na tomto svete. Ak ti niečo nie je jasné alebo si nepochopila ako človek, s ktorým vedieš rozhovor, myslel nejakú vetu, opýtaj sa ho na to. Neboj sa pýtať, je lepšie upresniť si to hneď, než potom stráviť desiatky hodín nad dramatizovaním situácie.

Terapia
zdroj: Unsplash/ Maria Lupan

Prestaň premýšľať nad tým, čo si o tebe myslia ostatní

Je pravda, že týmto trpí veľká väčšina ľudí. Skoro každého z nás trápi, čo si o nás myslia ostatní, niekoho viac, iného zase menej. Ale nemala by si tým ako citlivá osoba žiť. Uvedom si, že ty nemôžeš kontrolovať myšlienky a pocity iných ľudí a nikdy ani nebudeš môcť. A ešte k tomu ich názor na teba vôbec nedefinuje to, akou osobnosťou v skutočnosti si. Preto by si sa tým nemala až tak zaoberať a uvidíš, že ti to pomôže zabojovať aj s tvojou citlivosťou.

V tomto našom článku sa dočítaš o veciach, ktoré robí každá citlivá žena. Patríš do tejto skupiny aj ty? 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife