Časy, keď sme považovali sex za tabu a mysleli si, že ho možno mať iba s osobou, ktorá je nášmu srdcu blízka, zrejme už pominuli. V dnešnej dobe totiž už dávno neplatí, že slová sex a milovanie sú synonymami. Stali sa z toho jednoducho dva rozdielne pojmy, ktoré naďalej spája už len samotný akt istého spojenia (väčšinou) dvoch ľudí.

Ľúbiš? Neľúbiš? Neriešiš. Sex je proste nevyhnutnosť a to už ľudia vedeli stáročia. Veď aj preto ho dnes môžeme nájsť v Maslowovej pyramíde potrieb, ktorá nám to tak zreteľne a jasne znázorňuje. Sex je v nej umiestnený v jej základoch spolu s dýchaním či spánkom. Nie vedľa lásky. Tá je o dva stupne vyššie…

pinterest.com

Úplné uvoľnenie

Mnohí ľudia sa lepšia uvoľnia a sú viac sami sebou pred tými, ktorých nepoznajú. Z jednoduchého dôvodu. Nemusia sa starať o to, čo si o nich myslia a myslieť budú. Skrátka sa pred nimi nemusia na nič hrať. Žiadna nacvičená póza, žiadna pretvárka. Veď ich už možno nikdy viac nestretnú. A presne tak to je aj v sexe. Načo sa snažiť na niekoho zapôsobiť, keď najdôležitejšie v danom momente je si to „len“ poriadne užiť?! Čo tam po hanbe, ostychu a pozorovaní, či je každý kúsok nášho tela v poriadku. Veď žiadne šaty sa rovnajú žiadnym zábranám, no nie?

Koncentrácia len na jednu vec

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Prázdna hlava, žiadne starosti či myšlienky o tom, kto koho a či vôbec miluje. Žiadna svadba, deti, budúcnosť… To všetko ide mimo. Nič také sa nemusí riešiť ani nahlas ani potichu. Ani predtým ani potom. Vďaka tomu je sex len sexom a nie rozhovorom v nejakej čudnej polohe. Hoci dobrá poloha nikdy nie je zlá.

weheartit.com

Bez zbytočných citov

Sex bez citov znamená aj to, že po jeho konci nikto nebude čakať na bozky, objatia či sladké reči o tom, aké to bolo úžasné. Jednoducho sa obaja môžete otočiť na druhú stranu a dobre si pospať. Pretože každý, kto už zaspal v náručí niekoho iného, tak vie, že zobudiť sa na stŕpnutý krk či ruky býva ohromne nepríjemné.

Zakaždým nový začiatok

Väčšinou to funguje tak, že sex bez lásky býva stále s inou osobou. No veď ako inak sa dá nezamilovať? No a pre to, že z človeka sa tak trochu stáva tvor promiskuitný, môže stále prežívať tú nezastaviteľnú túžbu a vášeň nanovo. Tú, ktorá nami lomcuje len na začiatku. Razom nám poblázni hlavu či myseľ a núti nás prežívať tie chvíle rozkoše…

Komentáre