Som žena. Preto neviem zaručiť, že sa o chvíľu nerozplačem. Alebo nebudem kričať. Od radosti. Kto vie? Raz som proste spontánna ako Lorelai, inokedy náladová ako Marissa a sem-tam posadnutá čistotou ako Monika… Nie, žartujem, to sa mi nestáva.

Niekedy mám ale všetkého dosť a najúčinnejšou metódou ako zabudnúť na svet vôkol mňa, a pritom sa zabaviť a zrelaxovať je jednoznačne možnosť ponoriť sa do nejakého dobrého seriálu. Veď určite všetky poznáte ten pocit, keď sa pri pozeraní pristihnete ako slintáte nad hlavným hrdinom alebo búchate päsťou do gauča od smiechu.

Jednoducho vás to stále pohltí až tak, že pozeráte jednu časť za druhou a za nič na svete neviete prestať. A vlastne ani nechcete. No a pri poslednej epizóde so slzami v očiach nadávate na krutosť života, pretože už nikdy nič také dobré vidieť nebudete.

Ale to, samozrejme, nie je pravda. A preto vám prinášam rebríček tých najlepších, väčšinou časom overených, možno už trochu obkukaných, ale za to nezabudnuteľných seriálov, v ktorých si každá žena nájde niečo svoje.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk
  1. Priatelia

I´ll be there for you, ´cause you´re there for me, too… Priatelia, najlepší, najbláznivejší, nadčasoví. Nemôžu proste chýbať v žiadnom rebríčku. Veď, ktorá z nás netúžila bývať so svojou najlepšou kamarátkou a cez chodbu susediť s ďalšími priateľmi? Každé ráno vstať a dať si kávu v kaviarni na pohodlnom gauči a nič neriešiť. A pritom vyriešiť všetko. Proste kultový seriál, ktorého súčasťou sme sa na malú chvíľku stali všetky.

Tajne sme obdivovali skvelý vkus Rachel, pričom sme sa aspoň raz dali podľa nej ostrihať. Naučili sme sa chápať aj ťažký Chandlerov humor a obrnili sa pred Monikinou panovačnosťou. Inšpirovali sme sa Joeym a nie raz zaháňali chuť na dobré jedlo chuťou na sex. No a tiež sme pochopili, že ani tri rozvody nezabránia tomu, aby sme boli nakoniec šťastní.

foto: media3.s-nbcnews.com

  1. Ženy z rodu Gilmorovcov

A bodaj by sme všetky mali taký rod, z akého pochádzajú naše milované Gilmorky. Trochu bláznivé, za to vždy úprimné, však niekedy až príliš. Chvíľku roztržité, potom zamilované, na všetko pripravené. Proste neskutočné ženy. A ten vzťah medzi matkou a dcérou? Možno by niektoré mamy protestovali, ale určite každá dcéra by chcela mať vo svojej mame najlepšiu kamarátku, ktorej môže povedať všetko, pričom ju ona vždy pochopí. A mimochodom videli ste už neskutočnú ôsmu sériu, ktorá vyšla v minulom roku?

foto: cdn5.thr.com

  1. Ako som spoznal vašu mamu

Podľa mňa taká novšia odroda Priateľov. Však veľmi podarená. Pätica mladých ľudí, ktorá sa dennodenne stretáva v podniku pri poháriku a prežíva isté obdobie svojho života. A k tomu všetkému je deťom retrospektívne rozprávaný príbeh o tom, ako Ted spoznal ich matku. Láska, sex, vtip, rôzne zvraty a všetko ostatné, čo môže žena chcieť. Samozrejme, nezabudnuteľné hlášky Barneyho snáď netreba nikomu opakovať. Veď sú predsa „božííííííí“.

foto: media.salon.com

foto: media.salon.com

  1. Sex v meste

Sex a k tomu ešte v meste. Čo k tomu viac dodať? Jeden z najkontroverznejších seriálov svojej doby, ktorý ukazuje, že aj my ženy vieme byť „tak trochu“ skazené a poriadne si užiť zakázané ovocie. Veď nie je nič lepšie ako sex?! Ups. To som povedala nahlas? Teda ak máte vo zvyku sadnúť si k televízii s natáčkami na hlave, neoholenými nohami a vreckom čipsov, tak toto je perfektný seriál, ktorý vás to rýchlo odnaučí.

foto: shrinktank.com

  1. Upírske denníky

Oooo, tak keď chcete niečo začať pozerať, tak verte, tu je sa na čo pozerať. Dvaja krásni upíri, vynikajúca hudba a vtipné dialógy. No a tí upírski chlapci… Trochu viac fantasy ako predchádzajúce seriály, ale v podstate zápletka tá istá. Chlapská rivalita a snaha získať srdce ženy. A aby som nezabudla, pripravte si servítky. Veeeeľa servítok.

foto: i.ytimg.com

foto: i.ytimg.com

  1. O. C. California

V istých momentoch sme ho milovali, v ostatných nenávideli. V jednej chvíli sme ho však museli prestať pozerať. Aj keď mnohé z nás si jeho záver aj napriek tomu nenechali ujsť. Exotické prostredie slnečnej Californie dopĺňané neskutočne dobrou hudbou. Samozrejme, nesmú chýbať krásni mladí ľudia a ich ustavičné problémy. Alkohol, drogy, sex a láska, ale i tvrdý biznis.  K tomu snaha o prepojenie sveta bohatých a chudobných.

foto: fanaru.com

foto: fanaru.com

  1. Californication

Trochu podobný názov s predchádzajúcim seriálom, ale zato úplne iný. David Duchovný v roli príťažlivého, uštipačného, no nie veľmi úspešného spisovateľa, hľadá svoje šťastie cez postele žien. Alebo je to práve naopak? Tak či onak, seriál, ktorý sa konečne nesnaží útočiť na naše city a nenúti nás zamyslieť sa nad životom a sebou samým. Do toho niekedy drsný, viaczmyselný ale inteligentný humor. Určite pobaví.

foto: cdn1us.denofgeek.com

foto: cdn1us.denofgeek.com

Komentáre