Slušná žena
instagram/nastjastasia

V živote sa stretávame s rôznymi pravidlami. Niektoré sú dané príkazmi, iné sú akési nepísané. Nikto nás nekontroluje, či ich dodržiavame, no aj tak sa nimi podvedome riadime. Aj v ženskom svete také existujú a každá slušná žena ich ovláda.

Počas jedenia sa nerozpráva

Teda, presnejšie, s plnými ústami sa nikdy nerozpráva. A k ženám sa to už vôbec nehodí. Keď ješ doma sama, pokojne si uži jedlo aj rukami, no v spoločnosti spravíš lepší dojem vtedy, keď ovládaš aspoň základnú etiketu pri stolovaní.

Keď pozývaš, platíš

A vôbec neplatí, že si dáma a platiť „by si nemala“. Keď pozývaš, znamená to, že účet ide na teba bez ohľadu na to, či si na obed zavolala kamošku alebo partnera. Je to gesto, ktoré dokazuje, že nie si na nikom závislá a si slušná žena.

Požičané oblečenie sa vracia

Hneď, ako ti poslúži. Nie o rok. Nie zničené! Je jedno, že tú sukňu už kamoška takmer vôbec nenosí. Požičané sa vždy vracia.

Topánky maj vždy čisté

Hovorí sa, že človeka možno súdiť podľa jeho topánok. A ty nechceš, aby si o tebe ľudia mysleli, že si neporiadna špinďúra, však? Dámy majú svoje poklady vždy v tip-top stave.

Neklesaj na úroveň toho, kto ťa chce uraziť

Nie je nič horšie, ako sa nechať stiahnuť ku dnu. Keď na teba niekto útočí, nadáva ti, či ťa kritizuje, neklesaj na jeho úroveň. S gráciou ho odignoruj alebo sa drž rozumných argumentov. A nezabudni na úsmev. Ten bude víťaznou bodkou. 🙂

Veľa parfumu vždy škodí

Chápeme, že sa ti páči, ako vonia tvoj obľúbený parfum, no ostatní nemusia zdieľať toto nadšenie. Tu platí pravidlo, že všetkého veľa škodí, a preto mysli aj na ľudí, ktorí sú v tvojej blízkosti a mohol by im prekážať.

Pozdrav je znakom slušnosti

Slušne vychovaných ľudí ostatní zbožňujú a rešpektujú. Nemusíš pre to robiť veľa, stačí, keď nezabudneš napríklad na pozdravenie (a o to viac na odzdravenie). Vždy sa pozdrav kamkoľvek prídeš alebo práve odchádzaš. V spoločnosti priateľov či v obchode predavačkám.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife