Žena v Žena v zrkadle - sebaláska

Kým pre niektoré ženy je toto slovo ako niečo posvätné, čo si v hlave a v duši neustále pripomínajú, pre iné je to skôr podstatou trápenia sa. Darmo ti bude niekto hovoriť, že sebaláska je kľúč, že sa musíš naučiť mať rada samu seba, ak ti to roky nejde a kvôli tomu sa dostávaš k ešte väčšiemu pocitu menejcennosti.

Sú ženy, ktoré majú dostatok (ne)zdravého sebavedomia. Sú ženy, ktoré si musia pripomínať, aké sú krásne, múdre a šikovné. Učia sa milovať svoje nedostatky, pretože vďaka nim sú jedinečné. Ale sú tu aj ženy, na ktoré sa často zabúda. Tie, ktoré sa to jednoducho nikdy nenaučia. Nechcú si nasilu hovoriť tie otrepané frázy, pretože nedokážu mať rady napríklad svoj odraz v zrkadle.

Sebaláska nemusí byť pravidlom

A tak sa pýtam, prečo sa tieto ženy musia trápiť dvojnásobne? Raz kvôli tomu, že sa im na sebe niečo nepáči, druhýkrát preto, lebo nie sú ako iné a nedokážu si povedať, že sa berú také, aké sú a naozaj to tak aj myslieť.

Poviem ti o mojej priateľke. O krásnej, vzdelanej a šikovnej žene, ktorá vyzerá ako modelka z Instagramu. Až na to, že sa celý život trápila a hanbila za svoje menšie prsia. Mohli sme jej každý deň pripomínať, že je krásna a lajky sa jej na fotkách len tak sypali, no aj tak ju to vo vnútri mrzelo.

Čítala si motivačné články, hľadala návod na sebalásku v knihách, opakovala si tie vety, ktoré by ženy mali, no ani po rokoch sa s tým nezmierila. A tak šla na plastiku a odvtedy žiari spokojnosťou tak, že to snáď ani nie je možné.

Nechcem tým povedať, že ak nie si so sebou spokojná, tak si máš ľahnúť pod nôž, ale ak máš možnosť zahodiť zdroj svojho trápenia, tak to urob. Trápia ťa kilá navyše? Cvič, hýb sa, jedz zdravo. Šikanovali ťa kvôli veľkému nosu a ty na tie komplexy nemôžeš zabudnúť? Tak si šetri na úpravu. Neznášaš to, že musíš nosiť okuliare? Dnešné metódy ti zrak upravia na počkanie.

Nie každá žena sa dokáže poddať „božstvu sebalásky“, tak prečo sa snažiť vnútiť si názor „milujem sa so všetkým, čo sa mi nepáči„, ak to tak nie je. Sebaláska je síce krásna myšlienka, ale nie každá žena sa s ňou dokáže naozaj stotožniť. Tak si ju nevnucuj, ak ťa robí ešte viac nešťastnou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife