Už odnepamäti to bolo tak, že spoločnosť ľudí rozdeľovala na základe toho ako vyzerajú a akí sú majetní. Niekedy v tom čase pravdepodobne vznikol známy výrok : „Šaty robia človeka.“ Smutné je, že niektorí z nás sa podľa toho riadia dodnes.

Je jedno, či navštíviš obyčajný obchod, reštauráciu alebo prídeš k lekárovi. Akonáhle si o čosi lepšie oblečený, správajú sa k tebe inak. Vo všeobecnosti nemám rada, keď niekto súdi. Väčšinou zvyknú odsudzovať tí, ktorí majú svoje vlastné komplexy, alebo je ich život natoľko nudný, že nemajú čo iné na práci len rozoberať každého naokolo. Ešte predtým, než začneme uvažovať o tom, aký človek pred nami stojí, len na základe vonkajšieho zjavu, skúsme sa zamyslieť nad tým, čo práve prežíva. Aký v skutočnosti je.

@anastasia_panasenko27 #whiteMood

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

Šaty nerobia človeka. Charakter, naopak áno. Všetko vonkajšie sa zdá zmeniť. Ale to, aký je človek vo vnútri, to sa buduje roky. Všetky udalosti, ktoré sme museli prežiť. Všetky problémy, ktoré sme potrebovali vyriešiť. Všetky šťastné okamihy, ktoré sme zažili. Všetci ľudia, ktorí nás ovplyvnili. Všetky vzťahy, ktorými sme si preskákali. Všetky informácie, ktoré sme za život nazbierali. Všetky vedomosti, ktoré sme nadobudli. Všetky pády, z ktorých sme sa pozbierali. A všetky úspechy, ktoré sme niekedy možno neustáli. Všetky myšlienky, ktoré nás tvarovali. Všetky nesplnené sny, ktoré nám brali nádej a naopak všetky dosiahnuté ciele, ktoré nám jú vnášali späť. To všetko robí človeka. To všetko z nás urobilo tým kým sme.

#Morning #KarlieKloss 's @karliekloss #womanslook #celebrity

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

A je úplne jedno či máš na sebe nohavice za 20 € alebo za 100 €. Je jedno, či máš každú sezónu najmodernejšie kúsky. Je jedno, či sú tie lodičky z výpredaja alebo z najnovšej kolekcie. Pretože nič z toho z teba lepšieho človeka nespraví. Nič z toho ti nedáva právo pozerať sa na iných zvrchu. Stále tvrdím, že rešpekt a tolerancia je základom pokojného života. Tak sa naučme menej súdiť a viac si rozumieť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.