Satén tu bol odpradávna. Bol považovaný za materiál, ktorý je príliš vyzývavý na to, aby sa nosil ako bežné oblečenie. Preto sa z neho šili len košele, župany, pyžamá a spodné prádlo. Ako sa doba menila, tak sa aj pravidlá porušovali a satén môžeš ukázať na sebe v uliciach aj ty. 

Satén sa vrátil späť už v podobe negližé, ktoré sa vo veľkom začalo nosiť ako časť odevu minulý rok. Teraz sa však rozmnožil aj do iných kúskov odevov, ktorým by si mala dať šancu aj ty.

Saténový top

Nemusí to byť len klasický tielkový top, ktorý nájdeš v každom obchodnom reťazci. Skús myslieť originálnejšie a vyberaj kúsky s nadčasovým strihom. Napríklad skrátená saténová košieľka, saténový top s balónovými rukávmi či zaujímavo strihaná blúzka. Je to už na tebe, ktorý kúsok zvolíš, dôležitá je však kombinácia. Skús sa pohrať s eleganciou saténu a s casual lookom deninových džínsov. Keď tieto dve časti outfitu spojíš vznikne kombo snov.

View this post on Instagram

Silks 🕊@misspap ad

A post shared by Rebecca Jackson (@_rebeccajackson) on

Saténový blazer

Saká a blazere poznáme v klasických hrubších alebo tenších materiáloch, no čo tak obmeniť trošku staré dogmy o tom, ako má čo vyzerať. Napríklad skús svoj look ozvlášniť práve saténovým blazerom. Nie je na tom nič zlé ak máš chuť zvoliť niečo ľahké na prehodenie cez seba. Dodá ti to štýl a kombinácia materiálov v tomto prípade je možná skutočne so všetkým. Vyvaruj sa však zamatu, s ktorým by sa skutočne bil.

Saténové nohavice

Nie, hlavne si prosím nepredstavuj nohavice, ktoré sú časťou pyžama. Pretože to skutočne tak nie je. Práve naopak, tvoj outfit bude posunutý na vyšší level. Vďaka honosnému materiálu budeš pôsobiť aj v teplákovom strihu nohavíc ako módna diva z prehliadkového móla. K týmto nohaviciam môžeš doladiť ako obyčajné tričko, tak aj sveter či košeľu alebo blúzku. Fantázia je magická vec a my veríme, že pri tomto sa dokonale vyšantí.

View this post on Instagram

Spent the day exploring Manchester 😊

A post shared by Laura Jade Stone (@laurajadestone) on

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.