Práve samota mnohým z nás pomáha v čase hľadania samého seba, ale väčšina ľudí prežíva samotu ťažko. Takisto ako mnoho z vás, som prežívala samotu, priam ma ubíjala, ale dokázala som ju prekonať, až sa s ňou skamarátiť. Toto je pár tipov ako z nej vyťažiť maximum.

1. Samota nie je trest, ale dar

V prvom rade si uvedom, že byť sám nie je tvojím trestom. Byť sám je dôsledkom tvojich činov, zlých, či dobrých, ale hlavne závisí od ľudí, ktorými sa obklopuješ. Už ťa samota nebaví. Nebaví ťa stále premýšľať nad sebou bez nijakých výsledkov. Tak nečakaj a viac sa socializuj. Na tomto svete sa príliš veľa ľudí cíti osamelo. Tak sa spájajme a šírme pozitívnu energiu okolo seba aj do celého sveta.

zdroj: unsplash.com

2. Čo pre teba znamená samota?

Definuj si, čo pre teba pojem samota znamená. Pre niektorých konečne chvíľka voľna, pre niekoho pocit nepotrebnosti. Každý z nás si prešiel alebo prejde týmito fázami a zhodneme sa,  že užívať si samotu je lepšie, než sa ňou trápiť. Fázu nepotrebnosti najlepšie prekonáte spoznávaním samých seba a zisťovať o sebe veci, ktoré vám pred tým unikali. Potom sa stane samota pôžitkom.

3. Samota = oddych,relax

Byť dlhšiu dobu sám je pre mnoho ľudí priam deprimujúce, no ja som sa naučila to milovať. V žiadnom prípade už nesmiete brať samotu tak, že na vás nikomu nezáleží a prestaňte sa s tým trápiť. Predsa väčšia chvíľka pre seba nikomu neublíži. Tak ju využi v svoj prospech a relaxuj.

zdroj: unsplash.com

Dúfam, že ťa týchto pár tipov inšpiruje a použiješ ich v boji proti samote. No nezabúdaj, samota nie je vždy nepriateľ.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.