Unsplash/Wright Brand Bacon

Keď stretneš nového muža, nedokážeš hneď rozlíšiť, čo je správne a čo nie. Muži bývajú na začiatku veľmi vypočítaví a dokážu na nás urobiť ten najlepší dojem. V skutočnosti sú však úplne odlišní. Pozor by si si mala dávať obzvlášť na jeden typ muža, ktorým je manipulátor.

S manipulátorom ťa nečaká žiadna rodinná idylka. Aj tvoje ružové okuliare čoskoro spadnú a motýliky v bruchu zmiznú tak rýchlo, ako sa objavili. Najdôležitejšie je odhaliť takéhoto chlapa čím skôr, a najlepšie si s ním vôbec ani nezačínať. Dočkala by si sa akurát tak sklamania a zlomeného srdca.

Ak už si zašla priďaleko a žiješ s takým, čo najskôr by si ho mala prekuknúť, pobaliť si kufre a odísť.  Manipulácia vo vzťahu je niečo, čo si spočiatku nechceš vôbec ani pripustiť. Musíš ale konať rýchlo, lebo čím dlhšie ostaneš v prítomnosti takéhoto muža, tým horšie.

Ako spoznáš, že tvoj priateľ je manipulátor?

Neustále ťa kontroluje. Chce vedieť kde si, s kým si a čo robíš. Ak ideš niekam von, pravidelne ti posiela správy alebo telefonuje. Nemôžeš mať pri ňom vlastný život, v ktorom by si sa mohla uvoľniť. Vždy tŕpneš, či ho svojím správaním náhodou nenahneváš.

Aby toho nebolo málo, je veľmi žiarlivý a majetnícky. Nárokuje si na teba a nechce, aby si sa stretávala s inými chlapmi. Postupom času mu začnú vadiť aj tvoje kamošky a rodina, až napokon budeš odsúdená len na neho. No presne o toto mu išlo od začiatku.

Manipulatívny partner dáva všetko za vinu tebe. On nie je schopný pripustiť si, že by mohol pochybiť. Za všetko môžeš predsa ty. Zhadzuje ťa, kritizuje všetko, čo urobíš a on sa hrá na toho, komu bolo ublížené. A to len preto, aby si sa ty cítila zle.

Pri manipulátorovi si musíš dávať pozor na to, čo povie. Rád prekrúca skutočnosť podľa toho, čo vyhovuje práve jemu. Neraz to vedie k väčším a častejším klamstvám, až si zrazu uvedomíš, že nevieš, čomu máš naozaj veriť.

Manipulátorovi ide o to, aby ťa úplne demotivoval a podkopal tvoje sebavedomie. Pri ňom nemôžeš rásť a snívať, pretože ťa presvedčí o tom, že nič v živote nedosiahneš. A ty tomu všetkému postupne začneš veriť. Preto by si od neho mala čo najskôr odísť. Prestaň sa báť toho, že nikoho nenájdeš. Každý muž od neho bude lepší.

Ak takéto správanie prekukneš už na začiatku, radšej daj od neho ruky preč a ani nepomysli na to, že by si si s ním začala.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating