Násilie

Občas býva ťažké si pripustiť a vôbec si uvedomiť, že chlap po tvojom boku tebou manipuluje a v skutočnosti s ním zazívaš psychické násilie. Veď predtým bol taký milý a vôbec tak nepôsobil. Vďaka týmto 3 znakom už na začiatku vzťahu dokážeš rozpoznať, že po jeho boku budeš trpieť.

Nepáčia sa mu tvoji kamaráti

Nielen kamaráti, ale aj rodina. A robí všetko pre to, aby si sa s nimi stretávala čo najmenej alebo ti to úplne zakazuje. Zapamätaj si, že psychicky zdravý, vyrovnaný a sebavedomý chlap ti toto zakazovať nikdy nebude.

Áno, nemusí mať úplne rád tvojich kamarátov alebo rodinu, ale bude ich tolerovať a rešpektovať. A už vôbec nebude proti tomu, aby si sa s nimi stretávala. Tým, že chlap je proti ľuďom v tvojom okolí, snaží sa ťa kontrolovať a izolovať od sveta.

Hádka
zdroj: Pexels/MART PRODUCTION

Nechce, aby sa žena rozvíjala

Je preňho nepredstaviteľné, že by si budovala svoju kariéru alebo by si sa rozvíjala v tom, čo máš rada. Pravdepodobne sa o tom zmieni už na začiatku vzťahu a možno dokonca aj „nevinné“ vtipy, že žena má sedieť doma s deťmi, žena nemá pracovať a tak ďalej. Už vtedy by si mala spozornieť a zamyslieť sa nad tým, že sa možno tento humor raz obráti na pravdu.

Na všetko sa sťažuje

Za emocionálne násilie sa považuje aj to, keď ťa človek morálne ničí a unavuje tým, že sa ti neustále na všetko sťažuje a nič sa mu nepáči. Keď to robí už na začiatku, je veľká pravdepodobnosť, že ďalšej to bude len gradovať. A neskôr sa bude sťažovať nielen na svoj život a na všetkých naokolo, ale aj na teba.

Prvá hádka vo vzťahu
zdroj: Pexels/Vera Arsic

Všimneš si to na ňom hneď a málokedy sa stane, že ťa počas rozhovoru vôbec pustí k slovu. Pretože bude chcieť rozprávať len o sebe a, samozrejme, na všetko sa posťažovať.

V tomto našom článku sa dozvieš o tom, prečo by si nemala byť finančne závislá na svojom partnerovi. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating